Výzva Vladislava Trávníčka občanům Mariánských Lázní

Výzva Vladislava Trávníčka občanům Mariánských Lázní

Naše volební strana č. 10 je sestavena z nestraníků a funguje s podporou VOK a STAN. Na rozdíl od ostatních volebních subjektů nebudeme slibovat modré z nebe, ale chceme se zabývat realitou. A ta je jiná, než tvrdí ostatní.

Žijeme, co se týče počtu obyvatel v malém městě. Je rozlehlé a občané bydlí ve většině v oblastech pod chebskou křižovatkou. Jde o Úšovice, Hamrníky a sídliště Vora, Panská pole, Třešňovka atd. Nad zmíněnou křižovatkou jsou obchody a hotelové a lázeňské provozy a jejich majitelé většinou ve městě nežijí. Zastupitelé občanů se mají především zabývat místy, ve kterých žijí jejich voliči, ale tak to není. Když někde nechají spravit chodník, velice se chvástají, jak prospěli voličům, ale je to opravdu tak, když ten chodník vede neobydleným územím do Velké Hleďsebe? Oprava chodníků v obydlených místech má být prioritou a nemá se o ní ani mluvit, protože musí jít o samozřejmost.

Naše malé město má velkou radnici. Ta sídlí na území hotelových a lázeňských zařízení a o toto území se také stará, i když jí do něj zas tak moc není, protože zde jde o soukromý byznys. V minulých letech jsme byli svědky megalomanského projektu Nová Chebská, ale takové projekty mohou malé město pouze poškodit. V současnosti se občanům předstírá iluze o užitečnosti zápisu města do UNESCO. Praxe ale vypovídá o něčem jiném. Tento zápis vede k jednodenní turistice. Přijede autobus, turisté vystoupí, chodí a fotografují a ve fast foodu si koupí cosi, co potom žvýkají při chůzi a fotografování a když už všechno vyfotografovali, vrátí se k autobusu a odjedou. Je zřejmé, že ze zápisu do UNESCO mají prospěch pouze jeho vyjednavači, kteří se za naše peníze nemají zrovna nejhůř.

Město nemá náměstí, nemá vlastní kulturně-společenskou budovu a hlavně nemá žádnou vizi budoucnosti. Rozvíjelo se chaoticky a nelogicky a zřejmě v tom hodlá pokračovat, protože se radnice domnívá, že nám rozum dodají architekti. Není to pravda. Nyní jsou občané z většiny existenčně závislí na práci v tom, co nyní funguje, na obchodech, hotelech a lázních. Nic nového tady zatím vzniknout nemůže, protože se město na nic nového nepřipravovalo.

Majetek a záležitosti města spravuje radnice a ta se postupně dostala do stavu, kdy se pokládá za vládce a majitele města. Občané, kteří se na ni obrátí s nějakým problémem, zjišťují, že jim rozhodně nehodlá vyjít vstříc, natož pak pomoci. Jistě, uvolněný zastupitel s nimi vlídně pohovoří, ale potom dá pokyn úředníkům a občan se nestačí divit. Radnice dnes není vstřícná k poddaným – občanům a není jim užitečná.

My chceme tento stav převrátit naruby. Radnice tady bude pro občana. Peníze z rozpočtu půjdou jenom tam, kde vykonají něco užitečného pro občany a jejich budoucnost. Jsme malé město a nemůžeme například stále dotovat lékařskou pohotovost. Ten problém měl a mohl být řešen od okamžiku, kdy se spustilo stavební řízení na polikliniku, ale radnice jako vždycky zaspala a dnes nám problém přerostl přes hlavu.

Podobných problémů je celá řada. Nemůžeme slíbit, že je vyřešíme. To ať slibují ti, kteří je opakovaně neřešili v minulosti a znovu je chtějí neřešit. My je řešit chceme, jen nevíme, do jaké hloubky tyto věci zatáhla nekompetentnost dnešních slibotechen. Musíme tedy začít inventurou a o té Vás budeme poctivě informovat. Sami zjistíte, že to je první krok správným směrem.

Musím popsat ještě jeden jev, který lékaři označují diagnózou DD. Ano, digitální demence se zvlášť mezi mladými lidmi šíří více, než je zdrávo. Oni tíhnou ke stranám bez programu, však víte, které to jsou, a jsou tak zblblí, že je půjdou volit. Obracím se tedy na starší voliče, kteří už by měli mít rozum. Neseďte doma a pojďte volit. Pokud to neuděláte, zvítězí ve městě diagnóza DD. Tohle za Vás nikdo neudělá.

 

Ing. Vladislav Trávníček, 1. 10. 2018