VOK-Volba pro kraj: Tisková zpráva 20.2.2020

VOK-Volba pro kraj: Tisková zpráva 20.2.2020

Voleb do Zastupitelstva Karlovarského kraje se na podzim 2020 zúčastní politické hnutí Volba pro kraj (zkráceně VOK). Naše hnutí dnes poprvé představilo své čelní kandidáty a základy politického programu. V letošních krajských volbách bude navíc posíleno o podporu hnutí Karlovaráci a také řadou nezávislých starostů.

Na kandidátní listině VOK budou osobnosti se zkušenostmi z regionální i místní politiky. V jejím čele bude lékař a předseda hnutí Karlovaráci MUDr. Josef März, radní města Karlovy Vary. 

„Rozhodnutí kolegů nominovat mě jako lídra kandidátky VOK mě samozřejmě potěšilo. Velkou výhodou místního uskupení je to, že můžeme svobodně řešit situaci ve svých městech, obcích, či krajích,“ říká Josef März.

Místostarosta Sokolova a krajský zastupitel, dvojka na kandidátní listině VOK Bc. Jan Picka dodává: „Bohužel musím z vlastní zkušenosti potvrdit, že členové celostátně organizovaných stran jsou mnohdy ve svých rozhodnutích svázáni stranickým pohledem na jednotlivá témata. Nezřídka se tak stane, že řešení problémů našeho kraje zapadne ve změti stranické disciplíny a loajality. Smutným výsledkem pak může být to, že místo aby stranické výbory a předsednictva začala vnímat specifické problémy našeho regionu, jsou nám posílány růžové brýle s tím, že nic tak zásadního se neděje, anebo hůř, že je to pouze náš problém.“

Na dalších pozicích budou Ing. Josef Švajgl, starosta obce Drmoul, profesionální sportovec a radní města Karlovy Vary Václav Skuhravý a další…

„Mám radost, že se povedlo uzavřít spolupráci s úspěšným hnutím Karlovaráci a z lidí, které jsme oslovili, jen velmi málo nechtělo za VOK kandidovat,“ konstatuje předseda VOK Michal Soukup. Hnutí bude další kandidáty zveřejňovat v dalších týdnech a měsících.

V programové oblasti se VOK nebude profilovat na ideologické ose pravice-levice, ale bude prosazovat řešení jednoznačně prospěšná pro občany Karlovarského kraje především ve zdravotnictví, školství a sociální oblastidále se bude věnovat aktivní podpoře kultury a sportu, naopak bude odmítat řešení vnucovaná celostátní politikou proti zájmům občanů kraje.

Ing. Michal Soukup

předseda hnutí VOK-Volba pro kraj