Naši lidé

František Stůj

Ředitel ZUŠ Kraslice
"Hudba hraje v životě člověka nezastupitelnou úlohu."
František Stůj Volba pro kraj

Jak šel život

  • absolvent konzervatoře

  • ředitel Základní umělecké školy Kraslice

  • zastupitel města Kraslice

  • člen krajské Komise kultury a památkové péče

  • předseda spolku Zábavní orchestr Kraslice

  • člen správní rady Železniční muzeum Kraslice

O mně

Narodil jsem se v roce 1951 a žiji v Kraslicích. Vystudoval jsem konzervatoř. Veškerý svůj volný čas věnuji hudbě.

Můj profesní život

Jsem ředitelem základní umělecké školy s kapacitou 550 žáků. V oblasti kultury - zejména v oblasti hudební - spolupracuji s kulturními osobnostmi celé ČR i zahraničí. Jsem členem krajské Komise pro kulturu a cestovní ruch. Angažuji se v zapsaném spolku Zábavní orchestr Kraslice, jehož jsem předsedou a v Železniční muzeu v Kraslicích jako člen správní rady. Jsem dlouholetým členem zastupitelstva města Kraslice.

Co mě přimělo vstoupit do politiky?

"Do komunální politiky jsem vstoupil po roce 1990 a působím v ní dosud. Občané města mi dali svoji důvěru již v sedmi volebních obdobích za sebou. Tato "šňůra" je v komunální historii města ojedinělá a svědčí to o velké důvěře občanů vůči mé osobě. Velice si toho vážím. V práci pro naše město a vůbec celý region hodlám pokračovat. V našem městě jsem se narodil, žiji zde stále a vůbec se mi nelíbili ti, kteří se v té době začali angažovat, hlavně ale ke svému prospěchu."

Co mě v politice nejvíce irituje?

"Neupřímnost, pokrytectví, slibování a schopnost ubližovat lidem. Z přátel jsou najednou nepřátelé, a z nepřátel kamarádi."

Jakých úspěchů si v životě nejvíce vážím?

"Vážím si úspěchu ve své profesi, díky němuž jsem tvořil pohodu v mém městě a okolí. Problémy až tragédie jiných mi změnily pohled na svět a začal jsem si hlouběji vážit toho, proč jsem tady. Chtěl bych pomáhat všem."