Naši lidé

Rudolf Chlad

Komise lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO

O MNĚ

Narodil jsem se v Plzni v roce 1947, ale do první třídy základní školy jsem nastoupil již v Karlových Varech. Studoval jsem průmyslovou školu stavební, stavební fakultu ČVUT i dálkové studium Československého svazu tělesné výchovy a sportu.

MŮJ PROFESNÍ ŽIVOT

Po studiu jsem začal pracovat jako projektant a stavbyvedoucí a od roku 1974 jako terénní pracovník Horské služby Krušné hory. V roce 1988 jsem byl povýšen na náčelníka Horské služby Krušné hory. Po roce 1990 jsem inicioval jako republikový náčelník HS ČR společně s vedením ČČK vznik dohody o spolupráci mezi ČČK a HS ČR.

V dnešní době jsem již důchodcem, který aktivně působí jako člen Komise pro lázeňství, cestovní ruch a UNESCO Karlovarského kraje. Jsem členem výboru Spolku Ryžovna, čestným předsedou neziskové organizace Karlovarského kraje ANNO KK a prezidentem asociace nestátních neziskových organizací ČR ANNO ČR.

Působil jsem jako místostarosta i zastupitel obce Boží Dar, starosta Sboru dobrovolných hasičů Boží Dar a předseda ekologického sdružení Rosnatka. Od roku 2010 do 2013 jsem byl poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

MŮJ OSOBNÍ ŽIVOT

V současné době je mým hlavním zájmem nejen rodina a vnoučata, ale také motorismus, v minulosti jsem se účastnil i s manželkou automobilových soutěží, věnuji se plavání, lyžování a skialpinismu.