Naši lidé

Rudolf Chlad

Komise lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO

Rudolf Chlad člen hnutí Volba pro kraj

O MNĚ

Narodil jsem se v Plzni v roce 1947, ale do první třídy základní školy jsem nastoupil již v Karlových Varech. Studoval jsem průmyslovou školu stavební, stavební fakultu ČVUT i dálkové studium Československého svazu tělesné výchovy a sportu.

MŮJ PROFESNÍ ŽIVOT

Po studiu jsem začal pracovat jako projektant a stavbyvedoucí a od roku 1974 jako terénní pracovník Horské služby Krušné hory. V roce 1988 jsem byl povýšen na náčelníka Horské služby Krušné hory. Po roce 1990 jsem inicioval jako republikový náčelník Horské služby ČR (HS ČR) společně s vedením Českého červeného kříže (ČČK) vznik dohody o spolupráci.

V dnešní době jsem již důchodcem, který aktivně působí jako člen Komise pro lázeňství, cestovní ruch a UNESCO Karlovarského kraje. Jsem členem výboru Spolku Ryžovna, čestným předsedou Asociace nevládní neziskové organizace Karlovarského kraje (ANNO KK) a prezidentem Asociace nestátních neziskových organizací ČR (ANNO ČR).

Působil jsem jako místostarosta i zastupitel obce Boží Dar, starosta Sboru dobrovolných hasičů Boží Dar a předseda ekologického sdružení Rosnatka. Od roku 2010 do 2013 jsem byl poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

MŮJ OSOBNÍ ŽIVOT

V současné době je mým hlavním zájmem nejen rodina a vnoučata, ale také motorismus, v minulosti jsem se účastnil i s manželkou automobilových soutěží, věnuji se plavání, lyžování a skialpinismu.