Přidejte se k nám

NAŠI LIDÉ

Cílem zástupců našeho hnutí je zlepšovat život lidí v Karlovarském kraji. A to jak na krajské, tak na komunální úrovni. V kraji prostřednictvím 15 zástupců v komisích a výborech a 1 krajského zastupitele. Na regionální úrovni pomocí 75 městských zastupitelů, 8 starostů a 5 místostarostů. Na úrovni krajské naši zástupci doporučují Radě města podpořit projekty či dotace směřující ke zlepšování života občanů. Na úrovni komunální pracují denně pro občany, starají se o ně, naslouchají jejich starostem a jsou součástí nejen radostných událostí jejich rodin.

Mnozí naši starostové či místostarostové byli zvoleni již poněkolikáté. Pro nás to znamená, že svou práci dělají dobře.

Co hledáme u našich lidí?

Jednou z hlavních podmínek členství v hnutí VOK je pracovitost, další odbornost a třetí slušnost. Naši lidé nepatří mezi mluvky, ale ty, kteří konají. Nejen rutinní činnosti, kterých je samozřejmě také hodně, ale přichází s novými nápady a projekty, které každý den o krůček zlepšují život.

Starostové se mají starat a naši lidé se starají

Příkladem může být letitý starosta města Hroznětín, Martin Maleček, který např. osobně rozváží seniory seniorem express autem. Vaří s malými dětmi ve vsi, učí je správným hodnotám a patriotismu. Když město Hroznětín pořádá kulturní akci, přijíždějí na ni lidé i z okolních měst, tak moc jsou tyto akce oblíbené. Účast dosahuje často tří tisíc lidí, což je na tak malé město obdivuhodné. Martin kandidoval v r. 2023 do senátních voleb za Karlovarský kraj a chybělo pouhých 331 hlasů k postupu do 2. kola. Kampaň si tehdy, jako jeden z mála dalších politiků, poctivě odmakal. Vedl ji sedm měsíců, navštívil bezmála třicítku měst a obcí v našem kraji, hovořil s občany, naslouchal jejich starostem i radostem.

Martin je jen jedním z lidí, se kterými VOK pracuje. Možná to zní jako klišé, ale hovořících a nekonajících politiků je stále dost, ale my mezi ně patřit nechceme.

Rozumí-li problému, dokážou navrhnout řešení

Jako druhou vlastnost lidí z VOKu jsme jmenovali odbornost. A to proto, že jedině tehdy, rozumí-li dané problematice, dokáží se k ní relevantně vyjádřit a navrhnout řešení. Bez znalosti věcí je to jen povrchní přístup k věci. Odbornost roste se zkušeností. Získané znalosti se ověřují v praxi, zjišťuje se, co je a co není možné prosadit. A s tím mají naši lidé bohaté zkušenosti. Stojí nohama pevně na zemi, neslibují předem nesplnitelné.

Slušnost v politice pro nás není jen slovo

No a přestože se tomu někdo může zasmát – zejména pak v politické rovině – další vlastností, kterou by měl každý „Vokáč“ splňovat, je slušnost. Víme, že u inteligentních lidí se díky slušnosti dá vyřešit jakýkoli problém.

Pomáhejte s námi zlepšovat život v našem kraji / Přidejte se k nám

Máte-li pocit, že se s těmito hodnotami ztotožňujete a chcete-li krůček po krůčku zlepšovat život v našem kraji, neváhejte se k nám přidat. Praktickým procesem vás provede člen našeho předsednictva a letitý starosta města Hroznětín, Martin Maleček (malecek@vokk.cz).

Pomáhat zlepšovat život v našem kraji pro nás není jen prohlášení, pro nás je to každodenní poslání. Budeme rádi, když nám s tím pomůžete. Každý pracovitý, kompetentní a slušný občan může pomoci a je u nás vítán.

Za hnutí Volba pro kraj, Martin Maleček, člen předsednictva