Senát 2022

Fotografie-Soukup-Predseda-hnuti-VOK-Senat-2021

Martina Malečka znám jako aktivního politika, skvělého starostu a regionálního patriota. Kandidoval za hnutí VOK v posledních krajských volbách a množství hlasů získaných v Hroznětíně ukázalo, jak moc si jej váží jeho spoluobčané. Martin je vzácný příklad politika, kterému nikdy nejde o jeho osobní prospěch, ale vždy jen o to, aby se nám vše v regionu žilo lépe. Jsem hrdý, že osobnost jeho formátu bude kandidovat v senátních volbách právě pod hlavičkou našeho hnutí. A pevně věřím, že příští rok na podzim bude Martin Maleček nejen dlouholetým úspěšným starostou Hroznětína, ale také senátorem za Karlovarsko.

Moc bych to jemu i nám všem přál!
Michal Soukup

Martin Maleček - kandidát na senátora

Starosta města Hroznětín

Malecek-VOK-2021

Kdo jsem?

Narodil jsem se v roce 1972 v Ostrově a celý svůj život jsem prožil v našem regionu. Mnoho let jsem pracoval na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech. Od roku 2006 jsem byl místostarostou města Hroznětína a v roce 2010 jsem byl zvolen starostou, kterým jsem dosud. Jsem hrdý otec tří dětí a dobrovolný hasič.

Proč kandiduji?

Politiku dělám už patnáct let. Vždy na plno a vždy pro své sousedy. A je to za mnou vidět. Jako starosta malého města vím, že základem všeho je snaha naslouchat a být připravený pomoci každému, kdo právě pomoc potřebuje. Každý problém, malý nebo velký, se snažím řešit stejně. S rozvahou, bez přetvářky a nesmyslných slibů. Každý můj soused je pro mě partner a já moc dobře vím, že jsem tady pro ně.

Roli senátora vnímám jako nesmírně důležitou. Starostové a starostky z našeho regionu potřebují v Praze někoho, na koho se mohou spolehnout. Kdo jim pomůže vyjednávat s úředníky na ministerstvech a kdo jim hlavně pomůže zorientovat se v často složité „velké“ politice. Stejně tak tady musí být senátor vždy pro své sousedy. Protože ti jej zvolili a ti do něj vložili svou důvěru. I jejich zájmy musí dobrý senátor zastupovat a musí naslouchat každému z nich.

Náš kraj potřebuje změnu. Jsme nejmenší, nejchudší a často stojíme na okraji zájmu pražských politiků. Právě proto potřebujeme v Praze politiky, kteří vědí, odkud pocházejí a nezapomínají na sousedy, které zastupují. A takový senátor bych chtěl být.

Proč oznamuji kandidaturu rok dopředu?

Za každého politika nejlépe mluví jeho práce. Náš senátní obvod je ale mnohem větší než Hroznětínsko. Proto bych rád všech třiapadesát obcí osobně objel a dal každému možnost setkat se se mnou tváří v tvář. Na každého bych si chtěl udělat dostatek času. Všude bych chtěl mít možnost se zastavit a popovídat si. Odpovídat poctivě na vše, co moje sousedy na Karlovarsku zajímá. A to chce čas.

Stejně tak bych rád postupně představil všechna témata, která jsou pro náš region z mého pohledu klíčová. Protože nejsem vševědoucí, požádal jsem o spolupráci celou řadu špičkových odborníků ve svých oborech, kteří mi budou pomáhat. Za každým z členů mého poradního týmu je ohromný kus práce a já jsem hrdý, že se rozhodli podpořit mou kandidaturu.

To vše dohromady pro mne znamená největší výzvu mého života. Chci svým sousedům v regionu nabídnout spolupráci založenou na důvěře, rovnosti a slušnosti. I já jsem především normální chlapík z Hroznětína. A na to já nikdy nezapomenu.

Kdo mi bude s kampaní pomáhat?

Oblast zdravotnictví – MUDr. Miloš Starý (VOK), MUDr. Pavel Bouška (KVC)
Oblast cestovního ruchu a Krušnohoří – Rudolf Chlad (VOK)
Oblast kultury a práce s mládeží – Drahuška Opletalová (VOK)
Oblast průmyslu – Ing. Jiří Hrůza (VOK)
Oblast sportu – Jakub Novotný (VOK)
Oblast sociálních služeb – Pavlína Lišková (Místní)
Oblast prevence kriminality a bezpečnosti – Bc. Jan Picka (VOK)
Oblast životního prostředí – Ing. Martin Vinš (VOK)

Co považuji za největší výzvy pro náš kraj?

Dostupnost zdravotní péče – považuji za nutné, aby stát podporoval lékaře v malých obcích a městech. I sousedé mimo velká centra mají nárok na odpovídající zdravotní péči. Budu prosazovat pobídky pro zubaře a obvodní lékaře pro práci na venkově.

Podpora života na venkově a v malých obcích – do velkých měst se všichni nevejdeme. Je třeba dohlédnout na to, aby se i na malé obci dal žít důstojný život. Obchody, služby, dobré dopravní obslužnost, to přece není luxus. To je nutnost.

Odbourání byrokracie a administrativní zátěže – papíry, papíry a zase papíry. Státní instituce často společně nekomunikují a úřady vytvářejí zbytečné formuláře, oběžníky a vyhlášky. Stát musí na prvním místě efektivně pracovat pro své občany. Od toho tu je.

Podpora rodin s dětmi a pracujících občanů – práce se musí vyplácet. Lidé, kteří pracují a vychovávají další generace, jsou základem každého pořádného státu. Bez nich nebude nic. Proto musíme udělat maximum pro to, aby poctivá lidská práce měla svou hodnotu.

Termíny setkání s kandidátem

ZÁŘÍTermínyČas
Nová Role01.09.15-17 h
Karlovy Vary - ul. T.G.Masaryka02.09.10-17 h
Karlovy Vary - ul. T.G.Masaryka03.09.10-17 h
Hroznětín05.09.15-17 h
Žlutice06.09.15-17 h
Nejdek07.09.15-17 h
Ostrov - ul. Hlavní třída08.09.15-17 h
Chýše09.09.15-17 h
Karlovy Vary - Zeyerova ulice13.09.15-17 h
Nová Role14.09.14-17 h
Jáchymov15.09.15-17 h
Ostrov Mírové nám.16.09.15-17 h
Bochov Jarmark17.09.10-19 h
Karlovy Vary - ul. T.G.Masaryka19.09.15-17 h
Ostrov Mírové nám., terasa - řeznictví Prima s tradičním volebním guláškem (zrušeno kvůli nemoci)20.09.15-17 h
Karlovy Vary – ul. T.G.Masaryka21.09.15-17 h
Karlovy Vary - Divadelní nám.22.09.16-18 h

ZA PODPORY

Mé komentáře

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

m.facebook.com/story.php?story_fbid=643496781305312&id=100069349863773

Věkem život nekončí. Přeji Všem přátelům dříve narozeným, zdraví, štěstí, vitalitu a rodinné štěstí ❤️🍀😊MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ

Dnes slavíme Mezinárodní den seniorů nebo také Mezinárodní den starších osob a Světový den seniorů a tento den slavíme od 1. října 1991.
Svátek je o snaze zvyšovat povědomí o problémech, které mají vliv na seniory, jako je stárnutí a zneužívání seniorů. Je to také den, kdy si lidé váží přínosů, které senioři pro společnost dělají.

#lidskyaprolidi #volbaprokraj #hnutivolbaprokraj
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=643496781305312&id=100069349863773  Věkem život nekončí. Přeji Všem přátelům dříve narozeným, zdraví, štěstí, vitalitu a rodinné štěstí ❤️🍀😊

Den české státnosti je český státní svátek, který připadá na 28. září. Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Svátek připadá na den jeho zavraždění asi v roce 935 za účasti Václavova bratra Boleslava. ... See MoreSee Less

Den české státnosti je český státní svátek, který připadá na 28. září. Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Svátek připadá na den jeho zavraždění asi v roce 935 za účasti Václavova bratra Boleslava.

m.facebook.com/story.php?story_fbid=641439574844366&id=100069349863773V pondělním článku jsme se podívali do obce Oloví, kde je starostou Jirka Mikuláš. Více informací o Jiřím najdete na ⬇našem webu⬇ v sekci naši lidé:
vokk.cz/clenove/jiri-mikulas/

Myslíme, že mnozí z nás to mají podobně jako Jiří. Bez lidské zlosti by se nám všem žilo lépe🙏

#hnutivolbaprokraj #lidskyaprolidi #olovi
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=641439574844366&id=100069349863773

V současné době připravujeme v rámci majetku města jeden z největších projektů, který povede ke snížení energetických nákladů v rámci správy městských budov. Včera jsme úspěšně podali tři žádosti o podporu z Modernizačního fondu do výzvy 2 Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) v celkovém finančním objemu 47.664.000,- Kč. Celkem bude v rámci projektu Komunální FVE namontováno 10 fotovoltaických elektráren. Celá stavební akce bude rozdělena do tří etap v časovém horizontu 2025-2026.

Správní budovy města - 7.910.000,- Kč
Základní škola - 13.203.000,- Kč.
Bytové domy města - 26.551.000,- Kč

Vše je samozřejmě vzhledem k velikosti našeho města a finančních možnostech závislé na získání uvedených finančních dotačních prostředcích. Tak nám prosím držte palce ať se to podaří.

Martin Maleček, starosta Hroznětína
... See MoreSee Less

V současné době připravujeme v rámci majetku města jeden z největších projektů, který povede ke snížení energetických nákladů v rámci správy městských budov. Včera jsme úspěšně podali tři žádosti o podporu z Modernizačního fondu do výzvy 2 Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) v celkovém finančním objemu 47.664.000,- Kč. Celkem bude v rámci projektu Komunální FVE namontováno 10 fotovoltaických elektráren. Celá stavební akce bude rozdělena do tří etap v časovém horizontu 2025-2026.  Správní budovy města - 7.910.000,- Kč
Základní škola - 13.203.000,- Kč.
Bytové domy města - 26.551.000,- Kč  Vše je samozřejmě vzhledem k velikosti našeho města a finančních možnostech závislé na získání uvedených finančních dotačních prostředcích. Tak nám prosím držte palce ať se to podaří.  Martin Maleček, starosta Hroznětína

Dnes jsme s Katkou vyrazili k sousedům do Ostrova na Michaelskou pouť. Obdivovali jsme řemeslné stánky. Neodolali jsme stánku Mistr sejrař z Ostrova a po poradě zakoupili Špekoně už se těším na ochutnávku. Potkal jsem pár známých a kamarádů no a prohodili pár slov. Právě o setkávání to je a musím pochválit i děvčata z městského úřadu, strážníky městské policie a fotobuňku. Takže dobrá nedělní atmosféra 😊❤️👍 ... See MoreSee Less

Dnes jsme s Katkou vyrazili k sousedům do Ostrova na Michaelskou pouť. Obdivovali jsme řemeslné stánky. Neodolali jsme stánku Mistr sejrař z Ostrova a po poradě zakoupili Špekoně už se těším na ochutnávku. Potkal jsem pár známých a kamarádů no a prohodili pár slov. Právě o setkávání to je a musím pochválit i děvčata z městského úřadu, strážníky městské policie a fotobuňku. Takže dobrá nedělní atmosféra 😊❤️👍

Jedna letní 😊🌞 ... See MoreSee Less

Jedna letní 😊🌞
Načíst další