Naši lidé

Bc. Jan Picka

Místostarosta města Sokolov, Komise bezpečnosti a prevence kriminality

Bc. Jan Picka Krajský zastupitel za hnutí Volba pro kraj (VOK) Místostarosta města Sokolov

Pocházím ze Sokolova, narodil jsem se v roce 1966. V současnosti působím jako místostarosta města a jsem zodpovědný za Odbor rozvoje města a Odbor školství, sportu a kultury. Jako krajský zastupitel jsem mimo jiné dlouholetým členem komise zabývající se drogovou problematikou. V předchozím volebním období jsem vedl Sokolov jako starosta.

MŮJ PROFESNÍ ŽIVOT

Až do svého zvolení na radnici jsem řídil Městský dům kultury v Sokolově. Veřejně aktivní jsem od roku 2006, kdy jsem poprvé usedl v městském zastupitelstvu. Již před tím jsem pomáhal městu v oblasti kultury a jeho prezentaci v médiích.

V letech 2010 až 2014 jsem byl také jedním z radních pověřených vedením městské policie. Byl jsem rovněž oddávajícím zastupitelem a dodnes jsem zapojený v projektu Bezpečné město. Již 15 let aktivně podporuji partnerské vztahy mezi městem Sokolov a německým Schwandorfem a Saalfeldem.

Město zastupuji v mnoha organizacích a spolcích jako je například Mikroregion Sokolov východ nebo Euregio Egrensis.

Do podzimních voleb 2022 jsem šel mimo jiné s plánem na vytvoření podpory pro propuštěné zaměstnance v lázeňství a v Sokolovské uhelné a zavedení JOB center, která popoženou úřady práce.

Zaměstnanost chci podpořit vytvořením podpůrného fondu pro úhradu voucherů na cestovní ruch pro všechna zařízení v kraji. Hodlám se angažovat v urychleném dokončení dálnice D6, která vytvoří kvalitní dopravní napojení nejen na Prahu, ale i na německou dálniční síť. Prosazuji prohloubení spolupráce kraje s Hospodářskou komorou ČR, s mikroregiony a místními akčními skupinami a také s přeshraničním Euregiem Egrensis. Chci zvýšit propagaci kraje s důrazem na kulturní dědictví a cestovní ruch.

MŮJ OSOBNÍ ŽIVOT

Jsem podruhé ženatý, mám tři dcery ve věku 9, 10 a 24 let a již také jednu vnučku. Ve svém volném čase se věnuji hlavně svým holkám, které jsou pro mě naprostou prioritou. Pasivně se stále oddávám sportu a zajímám se o historické období 2. světové války. Občas rovněž moderuji různé společenské a hudební akce, kde čerpám z 13 let moderátorských zkušeností za mikrofonem rádia Egrensis.

Další informace o mně naleznete na Wikipedii