Komunální politika

Mapa-Karlovarskeho-kraje-VOK

Náš hlavní cíl, jako hnutí VOK, zůstává pořád stejný. Tím cílem je úspěch v krajských volbách v roce 2024. Naše hnutí bylo založeno s cílem zlepšit život v našem Karlovarském kraji. A to s pomocí všech slušných a schopných spoluobčanů a sousedů. S výjimkou senátních voleb nebyla naším cílem „velká“ politika. Jen tak můžeme být opravdu nezávislí na parlamentních stranách a soustředit se na práci pro náš kraj. Jednou z těch nejdůležitějších je poznání, že pokud chceme měnit náš kraj, musíme začít v obcích a městech – v komunální politice. Poctivou prací musíme dokázat, že víme, co děláme.

Protože chceme náš kraj měnit k lepšímu. A musíme začít „odspoda“ – společně s vámi všemi. V podzimních komunálních volbách 2022 kandidovali naši zástupci buď přímo pod hlavičkou hnutí VOK, některá další hnutí kandidovala s naší oficiální podporou a byla i taková, kterým jsme pouze vyjádřili naši podporu.

NAŠI ZÁSTUPCI POD HLAVIČKOU HNUTÍ VOK

Abertamy

V Abertamech jsme v roce 2022 postavili vlastní kandidátku Volby pro kraj (VOK) a lídrem VOKu zde byla Jaroslava Hercegová, účetní z Hřebečné.

Hnutí VOK Abertamy získalo 21,69 % hlasů a 2 zastupitelská místa z 9. 98 hlasů získala právě Jaroslava Hercegová. Druhým zastupitelem je Ladislav Tuna se ziskem 91 hlasů.

V Abertamech je hnutí VOK v opozici.

Nejdek

V Nejdku byla pro komunální volby 2022 postavena vlastní kandidátka hnutí Volba pro kraj. Lídrem kandidátky byla Pavlína Schwarzová, místostarostka, radní a zastupitelka města Nejdek.

Hnutí získalo 20,08 % hlasů a 3 mandáty z 15. Do zastupitelstva nastupují Pavlína Schwarzová, s počtem hlasů 713, Jozef Demčák se 459 hlasy a André Schwarz se 453 hlasy (na fotce vlevo).

VOK obhájil pozici místostarostky, kterou zůstává Pavlína Schwarzová. Členem rady města se dále stal André Schwarz a zastupitelem Jozef Demčák.

Cheb

V Chebu jsme v komunálních volbách 2022 postavili vlastní kandidátku Volby pro kraj a lídrem VOKu zde byla Mgr. Štěpánka Černá, MBA, ředitelka základní školy.

Hnutí získalo 10,03 % hlasů a 3 mandáty z 29. Zastupitelská místa získali Mgr. Štěpánka Černá, MBA, s počtem hlasů 1151, Pavel Pagáč s počtem hlasů 1115 a Mgr. Bc. Petr Ptáček s počtem hlasů 924 (na fotce vlevo).

Zvolení zástupci se dohodli o spolupráci na vytvoření koalice mezi VOK Cheb, ODS a ANO. Vedení města ve formátu pan starosta Vrba, pan místostarosta Pospíšil a pan místostarosta Pagáč má plnou podporu všech koaličních partnerů.

Dalovice

V Dalovicích mělo hnutí Volba pro kraj v r. 2022 také vlastní kandidátku a lídrem VOKu zde byl Ing. Petr Vlášek, ekonom.

V podzimních volbách 2022 získalo hnutí VOK Dalovice 4,80 % hlasů, v celkovém výsledku však 0 mandátů.

SPŘÁTELENÁ USKUPENÍ S OFICIÁLNÍ PODPOROU HNUTÍ VOK

Rotava

V Rotavě kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Srdcem pro Rotavu s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byl Michal Červenka, starosta, radní a zastupitel města Rotava, který je současně také předsedou našeho ORP (oblast s rozšířenou působností) Kraslice.

Hnutí získalo 76,05 % hlasů a 12 mandátů z 15. Do zastupitelstva nastoupí Michal Červenka se 773 hlasy, Martin Rezek s 574 hlasy, Bc. Soňa Tatarová s 550 hlasy, Mgr. Pavel Franěk, Mgr. Michal Holan, Michal Hilko, Mgr. Jaroslava Červenková, DiS., Martin Tvarůžek, Marcela Žovincová, Tomáš Paar, Jakub Sláma a Michal Pataki.

Post starosty opět obhájil Michal Červenka.

Hroznětín

V Hroznětíně kandiduje v komunálních volbách 2022 Sdružení nezávislých kandidátů I., s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byl Martin Maleček, starosta.

Hnutí získalo 72,54 % hlasů a 11 mandátů z 15. Zastupiteli budou Zdeněk Janský s 624 hlasy, Martin Maleček s 613 hlasy, Vendula Zábelová s 516 hlasy, JUDr. Věra Říhová, Jan Pučil, Petr Krejza, Martin Bělohlávek, Miroslav Jára, Jan Eret, Roland Müller a Vlastimil Šmíd.

V roce 2022 kandidoval Martin Maleček rovněž do senátních voleb. Do 2. kola volby nepostoupil o pouhých 331 hlasů a získal tak bronzové místo (celkem 4226 vašich hlasů). Dokázal však čestně porazit takové kandidáty jako Petr Kulhánek, hejtman KV kraje či Jan Horník, místopředseda senátu ČR.

Post starosty opět získal Martin Maleček.

Oloví

V Oloví kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Sdružení pro lepší budoucnost města Oloví s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK), lídrem kandidátky byl Jiří Mikuláš, starosta města.

Hnutí získalo 71,24 % hlasů a 7 mandátů z 9. Zastupitelská místa získali Jiří Mikuláš se 490 hlasy, Petr Velas se 428 hlasy, Anna Černá se 401 hlasy. Dále Adam Král, Daniel Bock, Jan Nemeš a Radek Grapa.

Starostou se opět stal Jiří Mikuláš.

Dolní Žandov

V Dolním Žandově kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Správná volba s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byla Ing. Eliška Stránská, starostka.

Hnutí získalo 58,64 % a 5 mandátů z 9. Zastupitelská místa získali Ing. Eliška Stránská s 277 hlasy, MUDr. Jana Valentová s 258 hlasy, Dagmar Masarovičová s 252 hlasy, Josef Jadlovský s 254 hlasy a Stanislav Kilian s 258 hlasy.

Starostkou se stala Ing. Eliška Stránská.

Rovná

V Rovné kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Volba pro Rovnou s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byla Martina Šteklová, účetní.

Hnutí získalo 56,1 % hlasů a 5 mandátů z 9. Do zastupitelstva usednou Martina Šteklová s 86 hlasy, Jana Polívková se 78 hlasy, Monika Pospíšilíková se 76 hlasy, Jiří Příbrský a Marek Parůžek.

Starostkou se stala Jana Polívková.

Drmoul

V Drmouli kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Pro Drmoul s podporou hnutí Volba pro kraj. Lídrem byl Ing. Josef Švajgl, člen předsednictva VOK a starosta obce.

Hnutí získalo 51,56 % hlasů a 5 mandátů z 9. Zastupitelská místa získali Ing. Josef Švajgl s 309 hlasy, Petr Starenko s 281 hlasy, Mgr. Markéta Gersdorfová s 254 hlasy, Ivana Losová Szökeová s 227 hlasy a Ing. Ivan Hložek s 265 hlasy.

Starostou se opět stal Josef Švajgl.

Nový Kostel

V Novém Kostele kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Jistota s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byl Oto Teuber, starosta.

Hnutí získalo 41,92 % hlasů a 3 mandáty ze 7. V zastupitelstvu usednou Oto Teuber se 122 hlasy, Libuše Návarová se 120 hlasy a Pavla Smrčková se 117 hlasy.

Místostarostou se stal Oto Teuber.

Lázně Kynžvart

V Lázních Kynžvart kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Pro město Lázně Kynžvart, sdružení nezávislých kandidátů, s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK).

Hnutí získalo 32,33 % hlasů a 3 mandáty z 9. V zastupitelstvu usednou Mgr. Lenka Vlasáková se ziskem 185 hlasů, Miloslav Pernica se 178 hlasy a Bc. Michal Businský se 155 hlasy.

V Lázních Kynžvart je hnutí Pro město Lázně Kynžvart v opozici.

Nová Role

V Nové Roli kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Volba pro Novou Roli, Mezirolí a Jimlíkov - za obce krásnější, s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byla Bc. Jitka Pokorná, starostka.

Hnutí získalo 26,29 % hlasů a 4 mandáty z 15. Zastupitelská místa získali Bc. Jitka Pokorná se ziskem 524 hlasů, MUDr. Hana Nesybová se 488 hlasy, Václav Mrázek se 430 hlasy a Petra Krbcová se 434 hlasy.

V Nové Roli je hnutí Volba pro Novou Roli v opozici.

Bublava

V Bublavě kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Volba pro Bublavu s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK). Lídrem kandidátky byl Bc. Roman Formánek, bezpečnostní expert a analytik.

Hnutí získalo 24,66 % hlasů a 1 mandát ze 7. V zastupitelstvu usedne Bc. Roman Formánek se ziskem 68 hlasů.

V Bublavě je hnutí Volba pro Bublavu v opozici.

Jáchymov

V Jáchymově kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Volba pro Jáchymov s podporou hnutí Volba pro kraj (VOK), lídrem kandidátky byl Ing. Bronislav Grulich, starosta Jáchymova.

Hnutí získalo 19,37 % a 3 mandáty z 15. Zastupiteli se stali Jiří Kaucký se 171 hlasy, Hana Fedorčáková se 167 hlasy a  Anna Plačková se 161 hlasy.

V Jáchymově je hnutí Volba pro Jáchymov v opozici.

Jenišov

V Jenišově kandidovalo v komunálních volbách 2022 hnutí Oáza s podporou hnutí Volba pro kraj a jeho lídrem byl Daniel Benda, projektový manažer.

Hnutí získalo 17,05 % a 2 mandáty ze 7. Zastupitelkami se staly Mgr. Dita Fialová se 101 hlasy a Vladimíra Brujová s 97 hlasy.

V Sokolově jsme v komunálních volbách 2022 podpořili hnutí Společně pro Sokolov s podporou hnutí Volba pro kraj, lídrem byl Bc. Jan Picka, člen předsednictva hnutí Volby pro kraj (VOK), místostarosta města Sokolov, krajský zastupitel pro Sokolovsko za VOK.

Hnutí získalo 14,56 % hlasů a 4 mandáty z 27. Do zastupitelstva usedne Bc. Jan Picka, který získal 1550 hlasů (na fotce vlevo), Ing. Michael Rund s 1388 hlasy (2. zleva), Bc. Petra Božeková Makoňová s 919 hlasy a Bc. Karel Mlejnek s 911 hlasy.

V Sokolově podepsalo hnutí Společně pro Sokolov dohodu s vítězným hnutí ANO o společném postupu při sestavení koalice ve městě Sokolově ve volebním období 2022 – 2026.

Starostou města Sokolov se opět stal Mgr. Petr Kubis, 1. místostarostou je Bc. Jan Picka a Renata Oulehlová zastává post neuvolněné 2. místostarostky.
Složení Rady města Sokolov: Mgr. Petr Kubis, Renata Oulehlová, Ing. Erik Klimeš, Mgr. Ilona Medunová, Ing. Iva Kalátová, MBA, Bc. Jan Picka a Ing. Michael Rund.

Kraslice

V Kraslicích jsme v r. 2022 oficiálně podpořili hnutí Volba pro Kraslice. Lídrem kandidátky byl František Stůj, ředitel ZUŠ v Kraslicích, radní a zastupitel města Kraslice.

Hnutí získalo 14,49 % hlasů a 2 mandáty ze 17. Zastupitelská místa získali Ing. Alena Botlíková s 297 hlasy a František Stůj s 283 hlasy. Alena Botlíková se stala radní.

SAMOSTATNÁ USKUPENÍ S OFICIÁLNÍ PODPOROU HNUTÍ VOK

Bochov

V Bochově jsme pro komunální volby 2022  uzavřeli smlouvu o spolupráci s hnutím Místní hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, lídrem kandidátky byl starosta Miroslav Egert.

Hnutí ve volbách získalo 62,83 % hlasů a 10 mandátů z 15. V zastupitelstvu jsou:

Miroslav Egert se 447 hlasy, Mgr. Michaela Vonšovská se 426 hlasy, Mgr. Lucie Černoková se 404 hlasy, Robert Kajzar, Otakar Veselý, Miluše Pechočiaková, Milan Vodička, Naděžda Zoglauerová, Jindřich Podskoč a Miroslav Chlup. Ostatní se ziskem do 400 hlasů.

Ostrov

V Ostrově jsme pro komunální a senátní volby 2022 měli uzavřenou smlouvu o spolupráci s hnutím Místní hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Lídrem kandidátky v Ostrově byl Bc. Pavel Čekan, uvolněný člen Zastupitelstva KV kraje.

Hnutí získalo 15,46 % a 4 mandáty z 21. Do zastupitelstva byli zvoleni Bc. Pavel Čekan se ziskem 1152 hlasů, Pavlína Lišková s 975 hlasy, Jiří Pavlík s 894 hlasy a Mgr. Jiří Hájek s 811 hlasy.

Zástupci ANO 2011 - MÍSTNÍ HNHRM - Ostrov, můj domov - Unie pro sport a zdraví podepsali memorandum o společném postupu při sestavení koalice v Ostrově.

Prvním místostarostou byl v Ostrově zvolen Pavel Čekan.

Karlovy Vary

V Karlových Varech jsme pro komunální a senátní volby 2022 měli uzavřenou smlouvu o spolupráci s hnutím Karlovaráci. Lídrem hnutí byl Václav Skuhravý, radní města Karlovy Vary a zastupitel v Karlovarském kraji.

Karlovaráci získali 11,64 % hlasů, 5 zastupitelských křesel z 35. V zastupitelstvu usedne Václav Skuhravý se ziskem 1865 hlasů, MUDr. Pavel Bouška s 1801 hlasy, MUDr. Jiří Brdlík, 1775 hlasů, Mgr. Štěpánka Steinová, 1646 hlasů a Bc. Jakub Novotný s 1636 hlasy (Jakuba Novotného nahradil 1. náhradník: Miroslav Vaněk).

V Karlových Varech vznikla koalice vítězného ANO, Karlovaráků a Spolu. Karlovaráci mají dva členy rady, z toho jednoho náměstka.

VÝSLEDKY V GRAFU

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
2 days ago
VOK Cheb

Dnes se mnozí zúčastnili koncertu Pražského smíšeného sboru v chrámu sv.Mikuláše a Alžběty pro Hospic sv.Jiří

Za Foto díky Pavel Pagáč

Kdo chcete, můžete stále podpořit hospic pomocí odkazu níže ⤵️

www.donio.cz/ZijemeUmiranim
... See MoreSee Less

Dnes se mnozí zúčastnili koncertu Pražského smíšeného sboru v chrámu sv.Mikuláše a Alžběty pro Hospic sv.Jiří

Za Foto díky Pavel Pagáč

Kdo chcete, můžete stále podpořit hospic pomocí odkazu níže ⤵️

https://www.donio.cz/ZijemeUmiranim
1 week ago
VOK Cheb

Advent v chebském muzeu Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje

Dnes i za pomoci Štěpánka Černá 🎄
... See MoreSee Less

Advent v chebském muzeu Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje

Dnes i za pomoci Štěpánka Černá 🎄Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Comment on Facebook

Štrůdl byl skvělý...😀

Jé, my tam tedy byli moc brzo....škoda

Krásná akce a štrůdl výborný

2 weeks ago
VOK Cheb

Zajímavé debaty se dnes zúčastnil i místostarosta Chebu Pavel Pagáč:
m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02iiGwMrxhmFEG7BkTrn2TnTaQurydHG4DikEMm7bTdwSgiWP6YAGNSm...
... See MoreSee Less

Zajímavé debaty se dnes zúčastnil i místostarosta Chebu Pavel Pagáč:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02iiGwMrxhmFEG7BkTrn2TnTaQurydHG4DikEMm7bTdwSgiWP6YAGNSmycf5SZJisel&id=100040034715864
4 weeks ago
VOK Cheb

Pavel Pagáč, místostarosta Chebu a také velitel jednotky dobrovolných hasičů se účastní konference IZS Karlovy Vary, kterou můžeme navštívit i my ostatní...

m.facebook.com/hzskvk/photos/a.525595530893832/5535448339908501/?type=3&source=48&paipv=0&eav=AfZ...Také letošní, v pořadí VIII. ročník Konference IZS Karlovy Vary můžete sledovat on-line. Přímý přenos bude po celou dobu konference, následně bude k dispozici i kompletní záznam. Sledovat letošní přednášky můžete zde: www.youtube.com/watch?v=XWlMTivGTlg
... See MoreSee Less

Pavel Pagáč, místostarosta Chebu a také velitel jednotky dobrovolných hasičů se účastní konference IZS Karlovy Vary, kterou můžeme navštívit i my ostatní...

https://m.facebook.com/hzskvk/photos/a.525595530893832/5535448339908501/?type=3&source=48&paipv=0&eav=AfZ7WIuNUmetkKzhYW3zMfQbAm6HYCkGK4dQ5uDtAzaX5vZYJkTtad4KpRkb-LZwTjM
4 weeks ago
VOK Cheb

... See MoreSee Less

Načíst další
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
1 week ago
VOK Nejdek

V sobotu 26. listopadu se nejdecké náměstí rozzářilo.... po třech letech jsme mohli společně odpočítat rozsvícení vánočního stromečku.... dát si společně svařené víno, podpořit v předvánočním čase dobré věci.... A hlavně jsme mohli jen tak být spolu.
10. 12. 2022 vás velmi srdečně zveme na tradiční Krušnohorský vánoční jarmark. Program bude takový, jaký ho známe.... celodenní a perfektní 🙂
... See MoreSee Less

V sobotu 26. listopadu se nejdecké náměstí rozzářilo.... po třech letech jsme mohli společně odpočítat rozsvícení vánočního stromečku.... dát si společně svařené víno, podpořit v předvánočním čase dobré věci.... A hlavně jsme mohli jen tak být spolu. 
10. 12. 2022 vás velmi srdečně zveme na tradiční Krušnohorský vánoční jarmark. Program bude takový, jaký ho známe.... celodenní a perfektní :-)
3 weeks ago
VOK Nejdek

Advent už brzy zavítá i k nám do Nejdku.... přípravy na Rozsvícení vánočního stromečku jsou v plném proudu 🥰 ... See MoreSee Less

Advent už brzy zavítá i k nám do Nejdku.... přípravy na Rozsvícení vánočního stromečku jsou v plném proudu 🥰Image attachment
3 weeks ago
VOK Nejdek

Naši milí sledující a přiznivci,
situace po komunálních volbách se stabilizovala. Ráda bych vám touto cestou představila naše kandidáty, kteří budou zastávat místa v komisích při Radě města Nejdku.

Komisi pro sport a zájmovou činnost povede Václav Kolář a spolu s ním v ní usedne Jan Vašek, který byl jejím členem už v minulém volebním období.
Václav Kolář spolu se Zdeňkem Macháčkem přijali post v Komisi pro dopravu a bezpečnost.
V Komisi pro vzdělávání, rodinu a sociální záležitosti už v minulých letech působila Adéla Bali a pro současné volební období bude naším dalším zástupcem v komisi Taťána Hogerová.
V Komisi pro kulturu a cestovní ruch zůstává naším zástupcem Helena Plasová a doplní ji Miriam Kováčová.

Práce v komisích Rady města se minulých letech ukázala být velmi důležitá a v mnoha směrech nepostradatelná. Během minulého volebního období jsme od komisí dostali řadu podnětů, poznatků, nápadů.... Pevně doufám, že se všem "našim lidem" bude hezky a dobře spolupracovat s ostatními členy komisí a společně se tak budeme všichni podílet na práci pro město.
Všem nám držím palce 🙂

www.nejdek.cz/mesto/samosprava/rada-mesta/komise/
... See MoreSee Less

4 weeks ago
VOK Nejdek

... See MoreSee Less

1 month ago
VOK Nejdek

Příroda se musí chránit

Informujeme o jednání Komise pro životní prostředí a změny klimatu Rady Karlovarského kraje. Členem komise je Ing. Martin Vinš, člen hnutí VOK – Volba pro kraj a předseda Komise životního prostředí a obnovitelných zdrojů Rady magistrátu Karlovy Vary.
Na jednáních komise se dlouhodobě projednávají dotace na podporu ochrany životního prostředí a environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty, zabývají se problematikou biologicky rozložitelných odpadů, koncepčními dokumenty v oblasti odpadového hospodářství nebo také prevencí proti suchu.
Více se dočtete na našich stránkách:
vokk.cz/systematicka-prace-komise-pro-zivotni-prostredi/#more-1107
#lidskyaprolidi
... See MoreSee Less

1 month ago
VOK Nejdek

... See MoreSee Less

Načíst další
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Vyznamenání těm, kteří si je zaslouží👏 a finanční pomoc tomu, který ji opravdu moc potřebuje🙏❤️. To byl včerejší povedený koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR v sokolovském divadle. ... See MoreSee Less

Vyznamenání těm, kteří si je zaslouží👏 a finanční pomoc tomu, který ji opravdu moc potřebuje🙏❤️. To byl včerejší povedený koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR v sokolovském divadle.Image attachmentImage attachment+Image attachment

Dnes to bude trochu delší.

Na město Sokolov se obrátil Svaz měst a obcí s žádostí o podporu vyjednávání o tzv.válečné dani. V kostce jde o to, aby peníze z této daně nedostal jen stát, ale i obce. Hlavně pro menší obce by to byla vítaná pomoc a Sokolov jako obec s rozšířenou působností se obrátil prostřednictvím Rady města, jejímž jsme členy a pana starosty na “svého” senátora Ing.Balatku s žádostí o podporu.

Bohužel jsme se neshodli.

Argumenty předkládáme v přiložených dokumentech. Obrázek si udělejte sami.

My se však domníváme, že pro “naše” zástupce “v Praze”, tedy i pana senátora, který je i zastupitel našeho města, by měla mít přednost podpora a rozvoj našeho města a regionu.
... See MoreSee Less

Dnes to bude trochu delší. 

Na město Sokolov se obrátil Svaz měst a obcí s žádostí o podporu vyjednávání o tzv.válečné dani. V kostce jde o to, aby peníze z této daně nedostal jen stát, ale i obce. Hlavně pro menší obce by to byla vítaná pomoc a Sokolov jako obec s rozšířenou působností se obrátil prostřednictvím Rady města, jejímž jsme členy a pana starosty na “svého” senátora Ing.Balatku s žádostí o podporu. 

Bohužel jsme se  neshodli. 

Argumenty předkládáme v přiložených dokumentech. Obrázek si udělejte sami. 

My se však domníváme, že pro “naše” zástupce “v Praze”, tedy i pana senátora, který je i zastupitel našeho města, by měla mít přednost podpora a rozvoj našeho města a regionu.Image attachmentImage attachment+1Image attachment

Comment on Facebook

No já nevím, taky rád hájím zájmy obcí, ale proč by zrovna samosprávy měly být jediné, které na válečné dani ještě vydělají, zatímco všem ostatním se díky ní “jen” zastropují energie? Nežijete přeci na planetě Sokolov ale v Česku, tak si to zasaďte trochu do kontextu. Čekal bych více nadhledu, a to i od SMO.

V prosinci roku 2021 jsme v Sokolově vynakládali za MWh elektrické energie 1218 Kč bez DPH. Od ledna 2023, tedy po třinácti měsících budeme po zastropovaní vynakládat za MWh 7179 Kč. Znamená to tedy, že se městu mnohonásobně zvýší náklady. Ve sněmovně jsem za města a obce bojovala, bohužel marně. O to více jsem doufala, že se podaří v Senátu tuto křivdu napravit. Bohužel se tak nestalo. Jak píše můj ctěný kolega Picka, obrázek si udělejte sami…

Nemohu souhlasit s tím, když chce mít kdokoli prospěch z něčeho 2x na úkor jiného. Výnos o kterém je v dopisech řeč, je z daně, ze které se bude hradit výhradně zastropování cen energií pro občany, malé firmy a instituce, jako jsou například města. Města a obce se na zastropování cen nijak nepodílí, neplatí ho, naopak budou odebírat zastropované levné ceny energií. To tedy znamená, že z této daně bude mít prospěch i město Sokolov - úspora to bude velká. A v dopise z města Sokolov je požadavek, aby města dostala z této daně ještě další peníze navíc do rozpočtu. Ne občané, ne malé firmy, ale jenom a pouze obce a města. S tímto principem nemohu souhlasit. Účel daně z neočekávaných zisků je jiný, slouží výhradně pro zastropování cen energií. Vše je v dopisech a mé odpovědi, ale asi ne každý má čas to číst. A text původního sdíleného příspěvku nebudu vůbec komentovat, nemá s faktickým obsahem dopisů a zejména účelu této jedné daně téměř nic společného, pouze opakuje podle mého z podstaty věci neoprávněný požadavek Svazu měst a obcí. Se stranickým tričkem to nemá nic společného. Je škoda, že jste mne v tomto velmi jednostranném příspěvku neoznačili, abych mohl jako zúčastněná, jmenovaná a kritizovaná strana reagovat, ale sdílením v sokolovských skupinách a upozorněním od přátel se to dostalo i ke mě. Budu rád, pokud se rozhodnete mne v budoucnu jmenovat nebo kritizovat, aby jste mne v zájmu vyvážené věcné, faktické a demokratické diskuse označili. Bylo by to myslím vhodné a přinejmenším alespoň slušnější. A slušnější komunikaci a diskusi chceme, alespoň předpokládám, všichni. Děkuji a přeji vám pěkný den. 🙂 Miroslav Balatka - senátor

Toto mi rozum nebere, peníze nejsou , ale poslanecká sněmovna i Senát toto schválí ? 😡 To bude stát nás občanů další výdaje co na to senátor M. Balatka . Poslanci v úterý podpořili výcvik ukrajinských vojáků v České republice. Konat by se měl do konce příštího roku v pěti čtyřtýdenních turnusech. Účastnit se ho má až 800 vojáků.

Na to lze říci jediné: Co jste čekali ?

No ano co si hlupáci zvolili tak to mají bohužel i ostatní ….

View more comments

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY MĚSTA SOKOLOV BYLY VYHODNOCENY JAKO NEJLEPŠÍ V KRAJI
Proběhl již 11. ročník celorepublikového průzkumu zindex.cz, který hodnotí praxi zadávání veřejných zakázek. S pomocí reálných dat měří, jak konkrétní úřad postupoval transparentně, hospodárně a zda mu nevznikla ekonomická rizika.

V rámci hodnocení veřejných zakázek se Zindex zabývá deseti faktory, a to například počtem nabídek, koncentrací a názorem dodavatelů, kvalitou dat na profilu atd.

Karlovarský kraj jako takový dopadl nejhůře, ale analytici se také v rámci hodnocení zabývali i jednotlivými radnicemi. Sokolov se mezi menšími městy umístil na 12. místě v republice (z celkového počtu 218 měst). Dle analytiků má sokolovská radnice v hodnoceném profilu relativně nízkou chybovost. Zakázky nejsou nadměrně měněny a rušeny, což pomáhá konkurenci.

V průzkumu se hodnotily například zakázky: Novostavba pobytového zařízení se zvláštním režimem, Parkoviště u vodojemu, Městská knihovna Sokolov, Víceúčelová městská stezka Sokolov a další.

"Je to dobré ocenění za práci všech úředníků odboru rozvoje města,” uvedla vedoucí odboru rozvoje města Ing. Kateřina Klepáčková.

Celkový průzkum je k nahlédnutí v odkazu: www.zindex.cz/submitter/286554/period/22/mesto-sokolov/2022#rating_BIDDERS_COUNT
... See MoreSee Less

Dnes je 33.výročí Sametové revoluce.

Pokud se zajímáte o tehdejší dění v Sokolově, včetně souhrnného vydání “Sokolovského infóra”, doporučujeme knihu “17/XI v Sokolově”. Kniha je k dostání za 120 Kč na pokladně sokolovského muzea. ( možno platit kartou), popř. jí můžete objednat přes E-shop muzea. (www.omks.cz/main.php?page=publikace). Kniha je k dispozici i v infocentru MDK Sokolov.
... See MoreSee Less

Dnes je 33.výročí Sametové revoluce. 

Pokud se zajímáte o tehdejší dění v Sokolově, včetně souhrnného vydání “Sokolovského infóra”, doporučujeme knihu “17/XI v Sokolově”. Kniha je k dostání za 120 Kč na pokladně sokolovského muzea. ( možno platit kartou), popř. jí můžete objednat přes E-shop muzea. (http://www.omks.cz/main.php?page=publikace). Kniha je k dispozici i v infocentru MDK Sokolov.Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Comment on Facebook

někde v tom davu stojím

33 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE ✌️
Už tento čtvrtek si společně v symbolický čas 17:11 hodin připomeneme výročí SAMETOVÉ REVOLUCE 🔑🗝
Z balkónu MDK Sokolov zazní mimo jiné píseň Modlitba pro Martu v podání zpěvačky Lucie Večeřové.

#sametovarevoluce #1989 #hudba #sokolov #mdksokolov #kultura
... See MoreSee Less

33 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE ✌️
Už tento čtvrtek si společně v symbolický čas 17:11 hodin připomeneme výročí SAMETOVÉ REVOLUCE 🔑🗝
Z balkónu MDK Sokolov zazní mimo jiné píseň Modlitba pro Martu v podání zpěvačky Lucie Večeřové.

#sametovarevoluce #1989 #hudba #sokolov #mdksokolov #kultura

Dnes se naši zástupci Jan Picka a Michael Rund ( jako fotograf) účastnili pietních aktů v rámci Dne veteránů. ... See MoreSee Less

Dnes se naši zástupci Jan Picka a Michael Rund ( jako fotograf) účastnili pietních aktů v rámci Dne veteránů.Image attachmentImage attachment+5Image attachment
1 month ago
Společně pro Sokolov

... See MoreSee Less

Naši zástupci ve výborech zastupitelstva :

Finanční výbor:

Jiří Halberštát
Mgr. Rostislav Kurfürst

Kontrolní výbor:
Tomáš Bouda
... See MoreSee Less

Slíbili jsme, že Vás budeme informovat o "našich" zástupcích v komisích města.

Komise jsou poradním orgánem Rady města. Do komisí jsou navrženi tito naši zástupci:

Komise sportovní:
Bc. Petra Božeková Makoňová a Bc. Karel Mlejnek

Komise sociální a zdravotní: Rostislav Špírek, Bc. Jana Zoubková a
MUDr. Andrea Beková

Komise školská: Jakub Rund

Komise životního prostředí: Tomáš Bílek

Komise rozvoje a podnikání: Předseda- Pavel Izakovič , Dana Hrubá

Komise vnějších vztahů, cestovního ruchu a kultury -

Ladislav Zoubek, Antonín Lebeda a Mgr. Lenka Rybářová

a Komise bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit: Bc.Kateřina Bauerová a Mgr.Dagmar Vaďurová.

Přejeme všem hodně štěstí a jen ta správná rozhodnutí 🙂
... See MoreSee Less

Načíst další