Naši lidé

Bc. Jitka Pokorná

Výbor pro zdravotnictví, Komise pro sociální věci

O mně

Pocházím z Nové Role, vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Karlových Varech, obor dětská sestra a Vysokou školu manažerskou v Praze, Fakultu managementu a technických věd.

Můj profesní život

Moji profesní kariéru jsem začala jako dětská sestra na oddělení dětské chirurgie a poté jako všeobecná dětská sestra na ambulantním oddělení péče o nedonošené děti v karlovarské nemocnici. Nakonec jsem zakotvila v ordinaci praktické lékařky. V roce 2010 jsem byla zvolena starostkou Nové Role, kde jsem v této funkci působila až do roku 2022. Od roku 2010 jsem také členkou Komise pro sociální věci Rady Karlovarského kraje a Výboru pro zdravotnictví zastupitelstva Karlovarského kraje. Za posledních 20 let se angažuji v různých charitativních projektech. Jsem aktivní podporovatelkou spolku Nádech, který řeší problémy rodičů samoživitelů a vymyslela jsem terapeutickou aktivitu pro seniory, tzv. „Panenkoterapii – když panenky pomáhají“ a navštěvuji s ní domovy pro seniory v celém Karlovarském kraji. Již 8 let pořádám před Vánoci charitativní burzu, jejíž výdělek používám na nákup vánočních dárků pro děti z dětského domova.

Můj osobní život

Na prvním místě je pro mě rodina. S rodinou trávím veškerý svůj volný čas, i když ho za poslední dobu bylo málo. Ze všech sil se také snažím pomáhat slabým a znevýhodněným lidem.