Naši lidé

Ing. Eliška Stránská

Starostka obce Dolní Žandov
"Prázdným heslům a slovům nesmíme podlehnout."
Eliška Stránská Volba pro kraj

O mně

Narodila jsem se v roce 1958 a žiji v Dolním Žandově. Vystudovala jsem VŠ zemědělskou v Praze.

Můj profesní život

Ve funkci starostky Dolního Žandova působím již od roku 2006 a myslím, že je to právě mým přístupem k vedení obce. Zajímám se především o rozvoj obce a jejího okolí. S rozvojem obce jsou spojené i aktivity pořádané pro naše občany. Ať jsou to například plesy, mikulášské besídky, pouť sv. Michala, nebo soutěž O nejkrásnější květinové okno, vždy se snažíme pořádat akce napříč všemi generacemi.

Můj osobní život

Rodině věnuji spoustu času, mám čtyři děti. Svou povahou jsem bojovník a dříč, který si nepřipouští neúspěchy. Jsem rozený optimista, a proto je přístup k životu v mém případě jednodušší. Mezi mé zájmy patří sport, kultura, chata, příroda a ruční práce.

Co mě přimělo vstoupit do politiky?

"Necítím se být politikem, ale baví mě rozvoj obce a vše s tím spojené."

Na co jsem ve své dosavadní kariéře nejvíce pyšná?

"Nejvíce pyšná jsem na své tři děti a na úspěchy, které jsme společně dosáhli v naší obci. To nej, i když to nestálo obec ani jednu korunu, ale předcházelo patnáctileté úsilí ve vyjednávání s Ministerstvem dopravy a ŘSD, je odbočovací pruh ze silnice č. 21. Naši občané a návštěvníci naší obce bezpečně odbočují, není to již „adrenalinový sport“.

Naše obec je vyznamenána všemi stuhami v soutěži Vesnice roku Karlovarského kraje, což mě také velmi těší."

Proč kandiduji do krajských voleb?

"Byla jsem oslovena lidmi, kteří mne svým nadšením přesvědčili, že jim jde o kraj, ve kterém žijí, mají jej rádi a chtějí mu odtrhnout nálepku nejhorší, nejméně gramotný a nejzanedbanější kraj v naší republice. Chtěla bych spolu s nimi vyburcovat v občanech hrdost a lásku ke kraji, kde žijí."

Co mě v politice nejvíce irituje?

"Politikaření, prázdná hesla a slova."

Jakých úspěchů si v životě nejvíce vážím?

"Rodiny a důvěry obyvatel v obci, kde jsem šestnáct let starostkou."

Z médií

Eliška Stránská starostka obce Dolní Žandov