Mgr. David Bracháček

Manažer společnosti, dlouholetý auditor
„Nikdy se nevzdávej."
David Bracháček Volba pro kraj

O mně

Narodil jsem se v roce 1979 a pocházím z Chebu. Vystudoval jsem Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Můj profesní život

Pracuji jako manažer společnosti a rovněž jsem dlouholetým auditorem, odhodlaným pěším turistou, občasným cyklistou, fanouškem historie a přítelem moderních inovací. Působím rovněž jako člen dopravní komise města Cheb. Mým hlavním zájmem je reforma školství. Je zde nedostatek kvalitních středních škol s nízkou až nulovou průchodností na vysoké školy, postrádám jazykovou vybavenost na školách, opomíjí se talentované děti. Ve srovnání s jinými kraji je naše školství pod úrovní.

Můj osobní život

Rád cestuji a poznávám cizí kuchyně, jezdím na kole a chodím do přírody. Jsem otcem dvou dětí a výchova slušných dětí je mým největším úspěchem.

Co mě přimělo vstoupit do politiky?

"Přátelé a chuť změnit věci."

Co mě v politice nejvíce irituje?

"Neschopnost pohnout se z místa."

Jaká témata jsou mi vzhledem k mým zkušenostem blízká?

"Školství - naše vlastní reforma školství. Vidím tady opravdu téma pro kraj - nedostatek kvalitních středních škol (střední školy se staly učilišti s nízkou až nulovou průchodností na VŠ).
Postrádám jazykovou vybavenost (zvlášť u nás!) na školách. Děti se nedomluví ani NJ ani AJ. Nehovořím o dokonalé znalosti, ale o naprosto promarněném času během školní docházky, kde by měla být dobrá hovorová znalost.

Naprosté opomenutí talentovaných děti. Nedostatek odpoledních aktivit přímo organizovaných školou. Chápu, že nejsou učitelé (respektive jsou, ale učí pak soukromé hodiny odpoledne). Buď se toho ujmeme, nebo poslední zhasne..."