Bc. Veronika Kovacsová

Referentka Odboru rozvoje a investic města Rotava
„Na konci vždy vše dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, tak to potom ještě není konec.“ (John Lennon)
Veronika Kovacsová Volba pro kraj

O mně

Narodila jsem se v roce 1986 a pocházím z Kraslic. Vystudovala jsem Vysokou školu v Karlových Varech.

Můj profesní život

Pracuji jako referentka Odboru rozvoje a investic v Rotavě a zároveň pracuji jako OSVČ v oboru finanční poradenství a investice. Jsem členkou Kontrolního výboru a Komise investiční a pro rozvoj města Kraslice.

Můj osobní život

Nejvíce se odreaguji s rodinou při turistice nebo sportu. Pyšná jsem na své dva syny a jejich sportovní úspěchy ve vzpírání.

Co mě přimělo vstoupit do politiky?

"Po rozhodnutí vychovávat děti v mém rodném městě, v blízkosti celé rodiny, jsme se přestěhovali po patnácti letech zpět z Karlových Varů. Po nastěhování zpět do rodného města Kraslice jsem nastoupila pracovat na městský úřad v Rotavě, kde jsem poznala M. Červenku, a pod jeho (jejich) taktovkou jsem pochopila, že když se chce, lze změnit opravu hodně.

Můj vstup do politiky je se záměrem udělat z města a okolí krásné prostředí k životu, pro všechny generace. Máme tu krásnou přírodu. Pracovní příležitosti lze i z výhodné polohy města získávat také v hraničním Německu. Jako nejpalčivější problémy pro náš mikroregion vnímám nedostatek lékařů a služeb, špatný stav městských budov a školních zařízení. Tj. cílem je zabezpečit školství, zdravotnictví, infrastrukturu."

Co mě v politice nejvíce irituje?

"Napadání a nenávist, intriky."

Jaká témata jsou mi vzhledem k mým zkušenostem blízká?

  • nejpalčivější téma pro náš mikroregion v nejbližších letech již nastává, a to je nedostatek lékařů a služeb ve městě Kraslice (důchodový věk)
  • transformace regionu
  • oprava nebo demolice poškozených budov na náměstí
  • opravy školního bazénu a tělocvičny v 1. ZŠ (max. využití dotačních titulů, jelikož město nemá dostatečné fin. prostředky)
  • cyklostezka
  • spolupráce všech obcí OPR (obec s rozšířenou působností)

Jakých úspěchů si v životě nejvíce vážím?

"Transformace - celý život se učím, získání Bc., dále veškeré certifikáty a diplomy ČNB k práci poradce. Nejvíce však rodiny. Synové a jejich sportovní úspěchy (vzpírání)."