Naši lidé

Michal Červenka

Starosta města Rotava, Výbor finanční

Cervenka-fotografie-clena-hnuti-VOK

Pocházím z Rotavy, kde jsem se narodil roku 1988. V roce 2013 jsem se rozhodl, že chci svou rodnou obec začít měnit k lepšímu. Se skupinou nadšených přátel jsem se rozhodl jít do komunálních voleb v roce 2014. Stal jsem se členem zastupitelstva a městské rady. Po volbách v roce 2018 byl zvolen starostou Rotavy.

Není náhodou, že ve mně dřímala touha změnit obec k lepšímu. Měl jsem to v genech. V čele obce stál totiž už můj dědeček.

Jako starostovi se silným mandátem a rozhodným zastupitelstvem v zádech se mi daří realizovat řadu cílů, které jsem si na počátku vytyčil. A to nejen investičních, ale především lidských. Protože ne všechny nedostatky lze změnit jenom vynakládáním finančních prostředků.

Podstatné je také zvolit jiný, často nelehký, přístup k problémům. A toho se nebojím.

Od roku 2022 jsem také předsedou Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka a členem Finančního výboru Karlovarského kraje za hnutí VOK.

Za své největší téma považuji boj s obchodem s chudobou a sociálně vyloučené lokality. Mám s tím velké zkušenosti, neboť Rotavu jsem přebíral jako obec s poškozenou reputací a s nálepkou problematické lokality.

Myslím, že jsem to dokázal změnit. Krok za krokem jsem město Rotava měnil v místo, kde se lidé nebojí žít, a které pracuje hlavně pro své obyvatele. Stejně tak bych chtěl změnit i celý náš kraj.

MŮJ OSOBNÍ ŽIVOT

Se svou partnerkou žiji v Rotavě, kde vychováváme dcerku. Jsem aktivní sportovec a aktivní občan.