Naši lidé

Jsme město, na kterém jeho obyvatelům záleží, říká starosta

Krásno na Sokolovsku, bývalé královské horní město s pohnutou historií poznamenanou velkým požárem, nuceným odsunem obyvatel i blízkostí vojenského prostoru, je místem, kde se všichni snaží táhnout za jeden provaz, dobře se znají a váží si skvělých sousedských vztahů. Kvete zde spolkový, sportovní, kulturní i společenský život. Velká část obyvatel nemá problém přiložit ruku k dílu na zvelebování obce a pomáhá s pořádáním kulturních a sportovních akcí. Těch se v Krásně během roku koná více než třicet a lákají nejen místní obyvatele, ale i mnoho lidí z okolí.

„V roce 2019 jsme za náš bohatý kulturní program získali Modrou stuhu v soutěži Vesnice roku. Hned v následujícím ročníku jsme pak obdrželi Bílou stuhu za všestrannou práci s mládeží. Pořádáme akce pro všechny věkové kategorie. Ve městě jsou aktivní hasiči, senioři, sportovci, mládež i třeba myslivci. Máme uměleckou školu, novou mateřskou školku, pořádáme příměstský letní tábor a naší chloubou jsou folklorní soubory „Máj“, jenž je určený dětem a „Radost“ pro seniory,“ říká starosta města Josef Havel, který byl poprvé do zastupitelstva města zvolen už ve svých 23 letech, v roce 1992.

Přestože město nemá velký úřednický aparát, zvládá jeho vedení s podporou zastupitelstva i občanů připravovat a realizovat velké množství projektů. Město převzalo do vlastnictví vodovod i kanalizaci, buduje postupně nové veřejné osvětlení, stará se v souladu s přírodou o obecní lesy, zvelebuje památky, veřejná prostranství, dětská hřiště, sportovní areál, kulturní dům, obnovuje historické cesty a realizuje postupně další desítky projektů. Běžný rozpočet města se pohybuje kolem osmnácti milionů korun, ten se však daří výrazně zvyšovat díky velké úspěšnosti podaných žádostí o dotace, které jsou využívány smysluplně a s důrazem na budoucí udržitelnost projektů.

„Využíváme dotace ne proto, že existují, ale s rozmyslem přímo na projekty, které jsou pro Krásno potřebné. Máme připravenu opravu rozhledny, kde je třeba provést kompletní přespárování kamenných zdí. Hotový je projekt na rekonstrukci sportovního areálu a již projektujeme dům s bezbariérovými byty pro seniory. Ten považuji za velmi důležitý a počítáme v něm také se vznikem čtyř větších podkrovních bytů pro mladé rodiny s dětmi,“ popisuje plány starosta, který myslí na to, aby se lidé ani v pokročilém věku nemuseli z města stěhovat jinam.

Zajímavostí Krásna je prakticky nulová nezaměstnanost, nulová zadluženost a nenajdete tam ani jednoho nepřizpůsobivého občana. To opět pramení z přístupu radních k obyvatelům i z dobrých sousedských vztahů. Lidé v Krásně si totiž vzájemně pomáhají a uvědomují si, že mít dobrého souseda je v dnešní době velmi cenné a vůbec ne samozřejmé.

„Lidé si částečně sami svým přičiněním vytváří s podporou radnice a zastupitelstva z Krásna místo opravdu příjemné pro život všech generací, na to jsem nejvíc pyšný, na sounáležitost většiny občanů se svým městem. Má práce je pro mne posláním a díky obrovské podpoře mých kolegů, zastupitelů i obyvatel se nám daří naplňovat společně naše cíle“ uzavírá starosta města Josef Havel.

Foto: archiv Josefa Havla

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
V úterý 4. dubna proběhlo v Hroznětíně jednání členů ORP (obce s rozšířenou působností Ostrov), jehož předsedou je Martin Maleček, starosta města Hroznětín, člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK), lídr a kandidát do krajských voleb 2024.

Hlavním tématem setkání byly informace k blížící se kampani do krajských a senátních voleb. Kandidátem do senátních voleb za Sokolovsko je Jan Picka, místostarosta města Sokolov a člen předsednictva našeho hnutí. 

 #krajskeasenatnivolby2024 #hnutivolbaprokraj #voltetyktereznate

V úterý 4. dubna proběhlo v Hroznětíně jednání členů ORP (obce s rozšířenou působností Ostrov), jehož předsedou je Martin Maleček, starosta města Hroznětín, člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK), lídr a kandidát do krajských voleb 2024.

Hlavním tématem setkání byly informace k blížící se kampani do krajských a senátních voleb. Kandidátem do senátních voleb za Sokolovsko je Jan Picka, místostarosta města Sokolov a člen předsednictva našeho hnutí.

#krajskeasenatnivolby2024 #hnutivolbaprokraj #voltetyktereznate
... See MoreSee Less

Včera, tedy 5. dubna, uplynulo třicet let od smrti Kurta Cobaina. Zpěváka skupiny Nirvana. Tedy nadčasové skupiny, která mnohým z nás zpestřovala rannou éru budování kapitalismu. Vzpomínáme. ... See MoreSee Less

1 CommentComment on Facebook

*mnohým

Velikonoční sobota 30. 3. 2024 se v Březové u Sokolova nesla ve sportovním duchu. Konal se zde 1. ročník Velké ceny CAOKK - SHODOKAN CUP - O POHÁR STAROSTY MĚSTA BŘEZOVÁ, Jaroslava Bělíčka (člen hnutí Volba pro kraj). Město Březová bylo rovněž hlavním partnerem této sportovní události.

Pohár starosty města nemohl zahájit nikdo jiný, než právě starosta města Jaroslav Bělíček. Pozvání přijal další člen hnutí Volba pro kraj, Jan Picka, místostarosta města Sokolov. Organizátoři akce, které se zúčastnilo téměř 130 závodníků z 12 sportovních oddílů karate, k akci dodávají: "Jsme potěšeni, že jsme mohli nastartovat novou tradici nového kvalitního turnaje v Karlovarském kraji."

#hnutivolbaprokraj #volbaprokraj #voltetyktereznate #brezovausokolova
... See MoreSee Less

2 CommentsComment on Facebook

Jedná se o prezentaci sportovní akce nebo politického hnutí? 🤔😁

Staročeské medové jidášky pekla naše Štěpánka Černá na tradičním Velikonočním jarmarku v Chebu. Oblíbená akce spojená s příchodem Velikonoc bývá věnována tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. V průběhu dne byl pro všechny připraven bohatý doprovodný program, v němž nechyběla vystoupení dětských souborů. Kdo by si chtěl doma upéct Staročeské medové jidášky, najde recept v našem videu. Krásné Velikonoce i Vám, krajánci🐣 ... See MoreSee Less

2 CommentsComment on Facebook

Děkuji Recept jsem vyzkoušela.super

👍👍👍

3 weeks ago

... See MoreSee Less

Načíst další