Sokolov

Místostarosta města Sokolov

Slovo lídra

SPOLEČNĚ – pro někoho osm písmen, pro jiného obyčejné slovo, pro nás především životní filozofie a postoj k našemu městu a odhodlání rozvíjet jej.

Je to už více než rok, kdy jsem po diskuzi s rodinou dospěl k zásadnímu rozhodnutí, a to založit hnutí lidí, kteří ve prospěch Sokolova pracovali, pracují a chtějí i nadále pracovat. Rozhodl jsem se spojit síly těch, kterým není lhostejný osud našeho města, a chtějí se podílet na jeho budoucnosti. Jsem moc rád, že jeden z prvních cílů, a to zaplnit kandidátní listinu 27 silnými osobnostmi a srdcaři, mohu považovat za splněný. Je mi velkou ctí, že do podzimních komunálních voleb 2022 v Sokolově jsem sestavil a vedl kandidátní listinu, která je tak jednotná ve své cílevědomosti a odhodlání, a zároveň tak různorodá v hledání těch nejlepších cest a způsobů pohnout s věcmi kupředu. Přiznávám, že právě barevnost a zdánlivá nesourodost byla jedním z mých záměrů. Jsem totiž přesvědčený o tom, že jedině názorový mix, rodící se ve zcela odlišných skupinách Sokolováků, může vytvořit program, který bude v následujících letech reprezentovat velkou část obyvatel našeho města. Uvítáme každého, kdo bude chtít diskutovat o našem programu a přinášet své úhly pohledu). V našem hnutí najdete zástupce všech věkových generací, podnikatele i zaměstnance, sportovce i zástupce kultury, zdravotníky i učitele, techniky i starostlivé maminky na mateřské dovolené.

Vítáme každé setkání s vámi, občany, bereme je jako příležitost k povídání o městě, ve kterém společně žijeme a které máme rádi.

Dámy a pánové, přátelé, naši předkové tvořili historii Sokolova, pojďme SPOLEČNĚ tvořit jeho budoucnost. Pojďte s námi naplnit naše motto: „Jedna cesta – jeden cíl“

S úctou, Honza Picka,
zakladatel hnutí SPOLEČNĚ pro Sokolov

PS: dovolím si také poděkovat hnutí Volba pro kraj, jehož podpory se velice vážíme.

Naše kandidátka v roce 2022

 1. Bc. Jan Picka, místostarosta města
 2. Ing. Michal Rund, ředitel Muzea Sokolov
 3. Bc. Petra Božeková Makoňová, učitelka angličtiny na základní škole
 4. Pavel Izakovič, servisní technik
 5. Mgr. Dagmar Vaďurová, zástupkyně ředitelky střední školy
 6. Ladislav Zoubek, správce budov a technik BOZP a PO
 7. Bc. Kateřina Bauerová, referentka státní správy
 8. Bc. Rostislav Špírek, pěstoun na přechodnou dobu
 9. Bc. Karel Mlejnek, OSVČ profitrenér ledního hokeje
 10. Bc. Jana Heřmanová, ekonomka, účetní
 11. Mgr. Rostislav Kurfürst, středoškolský učitel
 12. Jakub Rund, učitel na základní škole
 13. Mgr. Dana Hrubá, vrchní sestra Dialyzačního střediska Sokolov
 14. Roman Heřman, podnikatel
 1. Ing. Vladimír Kraus, specialista procesní bezpečnosti a požární ochrany
 2. Vendula Goldbergerová, zdravotní sestra nemocnice Sokolov
 3. Tomáš Bouda, specialista zdravotní pojišťovny
 4. Bc. Jana Zoubková Suchá, sociální pracovnice
 5. Bc. Veronika Šibová, policistka PČR
 6. Klára Doubková, studentka VŠ
 7. Jiří Halberštát, vedoucí plánování zakázek
 8. Jindřiška Sedláčková, učitelka v mateřské škole
 9. Lucie Nováková, zdravotní sestra nemocnice Sokolov
 10. Tomáš Bílek, mechanik výrobních strojů
 11. Jana Urbanová, fitness instruktorka
 12. Michal Sedláček, chemik operátor
 13. Bc. Pavel Makoň, důchodce

Náš program a témata

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Vyznamenání těm, kteří si je zaslouží👏 a finanční pomoc tomu, který ji opravdu moc potřebuje🙏❤️. To byl včerejší povedený koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR v sokolovském divadle. ... See MoreSee Less

Vyznamenání těm, kteří si je zaslouží👏 a finanční pomoc tomu, který ji opravdu moc potřebuje🙏❤️. To byl včerejší povedený koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR v sokolovském divadle.Image attachmentImage attachment+Image attachment

Dnes to bude trochu delší.

Na město Sokolov se obrátil Svaz měst a obcí s žádostí o podporu vyjednávání o tzv.válečné dani. V kostce jde o to, aby peníze z této daně nedostal jen stát, ale i obce. Hlavně pro menší obce by to byla vítaná pomoc a Sokolov jako obec s rozšířenou působností se obrátil prostřednictvím Rady města, jejímž jsme členy a pana starosty na “svého” senátora Ing.Balatku s žádostí o podporu.

Bohužel jsme se neshodli.

Argumenty předkládáme v přiložených dokumentech. Obrázek si udělejte sami.

My se však domníváme, že pro “naše” zástupce “v Praze”, tedy i pana senátora, který je i zastupitel našeho města, by měla mít přednost podpora a rozvoj našeho města a regionu.
... See MoreSee Less

Dnes to bude trochu delší. 

Na město Sokolov se obrátil Svaz měst a obcí s žádostí o podporu vyjednávání o tzv.válečné dani. V kostce jde o to, aby peníze z této daně nedostal jen stát, ale i obce. Hlavně pro menší obce by to byla vítaná pomoc a Sokolov jako obec s rozšířenou působností se obrátil prostřednictvím Rady města, jejímž jsme členy a pana starosty na “svého” senátora Ing.Balatku s žádostí o podporu. 

Bohužel jsme se neshodli. 

Argumenty předkládáme v přiložených dokumentech. Obrázek si udělejte sami. 

My se však domníváme, že pro “naše” zástupce “v Praze”, tedy i pana senátora, který je i zastupitel našeho města, by měla mít přednost podpora a rozvoj našeho města a regionu.Image attachmentImage attachment+1Image attachment

Comment on Facebook

No já nevím, taky rád hájím zájmy obcí, ale proč by zrovna samosprávy měly být jediné, které na válečné dani ještě vydělají, zatímco všem ostatním se díky ní “jen” zastropují energie? Nežijete přeci na planetě Sokolov ale v Česku, tak si to zasaďte trochu do kontextu. Čekal bych více nadhledu, a to i od SMO.

V prosinci roku 2021 jsme v Sokolově vynakládali za MWh elektrické energie 1218 Kč bez DPH. Od ledna 2023, tedy po třinácti měsících budeme po zastropovaní vynakládat za MWh 7179 Kč. Znamená to tedy, že se městu mnohonásobně zvýší náklady. Ve sněmovně jsem za města a obce bojovala, bohužel marně. O to více jsem doufala, že se podaří v Senátu tuto křivdu napravit. Bohužel se tak nestalo. Jak píše můj ctěný kolega Picka, obrázek si udělejte sami…

Nemohu souhlasit s tím, když chce mít kdokoli prospěch z něčeho 2x na úkor jiného. Výnos o kterém je v dopisech řeč, je z daně, ze které se bude hradit výhradně zastropování cen energií pro občany, malé firmy a instituce, jako jsou například města. Města a obce se na zastropování cen nijak nepodílí, neplatí ho, naopak budou odebírat zastropované levné ceny energií. To tedy znamená, že z této daně bude mít prospěch i město Sokolov - úspora to bude velká. A v dopise z města Sokolov je požadavek, aby města dostala z této daně ještě další peníze navíc do rozpočtu. Ne občané, ne malé firmy, ale jenom a pouze obce a města. S tímto principem nemohu souhlasit. Účel daně z neočekávaných zisků je jiný, slouží výhradně pro zastropování cen energií. Vše je v dopisech a mé odpovědi, ale asi ne každý má čas to číst. A text původního sdíleného příspěvku nebudu vůbec komentovat, nemá s faktickým obsahem dopisů a zejména účelu této jedné daně téměř nic společného, pouze opakuje podle mého z podstaty věci neoprávněný požadavek Svazu měst a obcí. Se stranickým tričkem to nemá nic společného. Je škoda, že jste mne v tomto velmi jednostranném příspěvku neoznačili, abych mohl jako zúčastněná, jmenovaná a kritizovaná strana reagovat, ale sdílením v sokolovských skupinách a upozorněním od přátel se to dostalo i ke mě. Budu rád, pokud se rozhodnete mne v budoucnu jmenovat nebo kritizovat, aby jste mne v zájmu vyvážené věcné, faktické a demokratické diskuse označili. Bylo by to myslím vhodné a přinejmenším alespoň slušnější. A slušnější komunikaci a diskusi chceme, alespoň předpokládám, všichni. Děkuji a přeji vám pěkný den. 🙂 Miroslav Balatka - senátor

Toto mi rozum nebere, peníze nejsou , ale poslanecká sněmovna i Senát toto schválí ? 😡 To bude stát nás občanů další výdaje co na to senátor M. Balatka . Poslanci v úterý podpořili výcvik ukrajinských vojáků v České republice. Konat by se měl do konce příštího roku v pěti čtyřtýdenních turnusech. Účastnit se ho má až 800 vojáků.

Na to lze říci jediné: Co jste čekali ?

No ano co si hlupáci zvolili tak to mají bohužel i ostatní ….

View more comments

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY MĚSTA SOKOLOV BYLY VYHODNOCENY JAKO NEJLEPŠÍ V KRAJI
Proběhl již 11. ročník celorepublikového průzkumu zindex.cz, který hodnotí praxi zadávání veřejných zakázek. S pomocí reálných dat měří, jak konkrétní úřad postupoval transparentně, hospodárně a zda mu nevznikla ekonomická rizika.

V rámci hodnocení veřejných zakázek se Zindex zabývá deseti faktory, a to například počtem nabídek, koncentrací a názorem dodavatelů, kvalitou dat na profilu atd.

Karlovarský kraj jako takový dopadl nejhůře, ale analytici se také v rámci hodnocení zabývali i jednotlivými radnicemi. Sokolov se mezi menšími městy umístil na 12. místě v republice (z celkového počtu 218 měst). Dle analytiků má sokolovská radnice v hodnoceném profilu relativně nízkou chybovost. Zakázky nejsou nadměrně měněny a rušeny, což pomáhá konkurenci.

V průzkumu se hodnotily například zakázky: Novostavba pobytového zařízení se zvláštním režimem, Parkoviště u vodojemu, Městská knihovna Sokolov, Víceúčelová městská stezka Sokolov a další.

"Je to dobré ocenění za práci všech úředníků odboru rozvoje města,” uvedla vedoucí odboru rozvoje města Ing. Kateřina Klepáčková.

Celkový průzkum je k nahlédnutí v odkazu: www.zindex.cz/submitter/286554/period/22/mesto-sokolov/2022#rating_BIDDERS_COUNT
... See MoreSee Less

Dnes je 33.výročí Sametové revoluce.

Pokud se zajímáte o tehdejší dění v Sokolově, včetně souhrnného vydání “Sokolovského infóra”, doporučujeme knihu “17/XI v Sokolově”. Kniha je k dostání za 120 Kč na pokladně sokolovského muzea. ( možno platit kartou), popř. jí můžete objednat přes E-shop muzea. (www.omks.cz/main.php?page=publikace). Kniha je k dispozici i v infocentru MDK Sokolov.
... See MoreSee Less

Dnes je 33.výročí Sametové revoluce. 

Pokud se zajímáte o tehdejší dění v Sokolově, včetně souhrnného vydání “Sokolovského infóra”, doporučujeme knihu “17/XI v Sokolově”. Kniha je k dostání za 120 Kč na pokladně sokolovského muzea. ( možno platit kartou), popř. jí můžete objednat přes E-shop muzea. (http://www.omks.cz/main.php?page=publikace). Kniha je k dispozici i v infocentru MDK Sokolov.Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Comment on Facebook

někde v tom davu stojím

33 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE ✌️
Už tento čtvrtek si společně v symbolický čas 17:11 hodin připomeneme výročí SAMETOVÉ REVOLUCE 🔑🗝
Z balkónu MDK Sokolov zazní mimo jiné píseň Modlitba pro Martu v podání zpěvačky Lucie Večeřové.

#sametovarevoluce #1989 #hudba #sokolov #mdksokolov #kultura
... See MoreSee Less

33 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE ✌️
Už tento čtvrtek si společně v symbolický čas 17:11 hodin připomeneme výročí SAMETOVÉ REVOLUCE 🔑🗝
Z balkónu MDK Sokolov zazní mimo jiné píseň Modlitba pro Martu v podání zpěvačky Lucie Večeřové.

#sametovarevoluce #1989 #hudba #sokolov #mdksokolov #kultura

Dnes se naši zástupci Jan Picka a Michael Rund ( jako fotograf) účastnili pietních aktů v rámci Dne veteránů. ... See MoreSee Less

Dnes se naši zástupci Jan Picka a Michael Rund ( jako fotograf) účastnili pietních aktů v rámci Dne veteránů.Image attachmentImage attachment+5Image attachment
1 month ago
Společně pro Sokolov

... See MoreSee Less

Naši zástupci ve výborech zastupitelstva :

Finanční výbor:

Jiří Halberštát
Mgr. Rostislav Kurfürst

Kontrolní výbor:
Tomáš Bouda
... See MoreSee Less

Slíbili jsme, že Vás budeme informovat o "našich" zástupcích v komisích města.

Komise jsou poradním orgánem Rady města. Do komisí jsou navrženi tito naši zástupci:

Komise sportovní:
Bc. Petra Božeková Makoňová a Bc. Karel Mlejnek

Komise sociální a zdravotní: Rostislav Špírek, Bc. Jana Zoubková a
MUDr. Andrea Beková

Komise školská: Jakub Rund

Komise životního prostředí: Tomáš Bílek

Komise rozvoje a podnikání: Předseda- Pavel Izakovič , Dana Hrubá

Komise vnějších vztahů, cestovního ruchu a kultury -

Ladislav Zoubek, Antonín Lebeda a Mgr. Lenka Rybářová

a Komise bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit: Bc.Kateřina Bauerová a Mgr.Dagmar Vaďurová.

Přejeme všem hodně štěstí a jen ta správná rozhodnutí 🙂
... See MoreSee Less

Načíst další