O čem mluvíme

Konkurence schopný a rozvinutý region? Společně se nám to může povést

„Máte zajímavou myšlenku, která by mohla kraji v oblasti IT technologií inovativně prospět? Pak mě oslovte a já ji předložím komisi pro inovace“, říká Ing. Miroslav Očenášek, člen hnutí VOK – Volba pro kraj a člen Komise pro inovace, vědu a výzkum, smart region a informační technologie Rady Karlovarského kraje. „Kontaktovat mě můžete na telefonu 736 650 360. Váš nápad probereme a já vám řeknu, jak to bude probíhat dál,“ dodává Miroslav.

V současné době se v komisi v souvislosti s nákupem nových autobusů pro Karlovarský kraj, o kterém jsme již informovali, řeší otázka vytvoření datové aplikace pro občany. Ta by poskytovala informace o jízdních řádech, autobusech, výlukách. Tato aplikace není součástí výběrového řízení pro nákup autobusů, ale Komise pro inovace doporučuje Radě KK tento systém pořídit.

Cílem je také podpořit zavádění vysokorychlostního internetu do periferních oblastí kraje a také zřízení regionální kanceláře TAČR (Technologická agentura České republiky) přímo v Karlových Varech. Kancelář je zatím pouze v Ústí nad Labem.

Komise pro inovace dále spolupracuje s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání (KARP), příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. V roce 2022 bylo přes kreativní vouchery podpořeno 38 kvalitně zpracovaných projektů za 3,2 mil. korun. V roce 2023 je připravena další řada smysluplných projektů, které se KARP snaží podpořit a díky vstřícnosti Karlovarského kraje se již podařilo vyjednat i dostatečné prostředky na jejich realizaci.

„Já aktuálně v komisi doporučuji zlepšit komunikaci a spolupráci mezi fakultami Západočeské univerzity v Plzni a středními školami v Karlovarském kraji s cílem využít nabídku vysoké školy v Plzni pro místní středoškoláky“, dodává na závěr Ing. Miroslav Očenášek.

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další