O čem mluvíme

Navýšení finanční podpory sportu

Jakub Novotný

Hnutí Volba pro kraj má podporu aktivního života a sportu jako jednu z priorit!

Víme, že aktivní životní styl a sportování posouvá úroveň žití, je prevencí pro řadu zdravotních komplikací, podporuje rozvoj morálních vlastností a podporuje i další společenské a klubové aktivity. I proto jsme při vstupu hnutí Volba pro kraj do koalice vedení kraje prosazovali navýšení finanční podpory sportu. To se nám podařilo. Podpora byla opravdu navýšena! Je tu i vrcholový sport, který je motivací pro naši mládež.

Je fajn, když vidíte kluby z regionu, kteří reprezentují kraj a dosahují významných úspěchů. Není to jen o hlavních sportech nebo o volejbalu, ve kterém VK Karlovarsko vévodí české soutěži už řadu let. Ale i o chebském stolním tenisu, kde družstvo mužů vyhrálo základní část extraligové soutěže. O ženské házené v Lázních Kynžvart, kdy je klub z tohoto města po základní části mezinárodní MOL ligy druhým nejlépe postaveným klubem z ČR. O florbalovém klubu z Karlových Varů, který letos premiérově vybojoval postup do extraligy mužů.

Kromě skvělé reprezentace našeho kraje to má v jednotlivých městech i společenský přesah. Sportující mládež je ta nejlepší prevence na mnohá rizika. Jsme rádi, že tomu všemu můžeme pomoci. Podpořit řady dobrovolníků, kteří do toho dávají nadšení a stovky hodin práce.

Důležitá je v tomto ohledu Sportovní komise kraje. Předsedou komise je Jakub Novotný, sympatizant našeho hnutí a náš kandidát. Komise funguje dobře. Komunikuje, pracuje, řeší. Tak to má být. Je to naplnění filozofie našeho hnutí, která je založena na snaze přivézt do politiky nové a kvalitní lidi, kteří žijí pro náš kraj. Ve sportu se to daří a jsme za to rádi.

Není to konec příběhu a našich aktivit! Naopak. Jsou sice zcela jistě důležitější témata než sport. Zejména nyní. Ale na sportovce nezapomínáme. Uvědomujeme si zatížení rozpočtů v podstatě všech klubů, na které stejně jako na domácnosti bohužel dopadá velké zdražování.

Už nyní hledáme řešení, jak klubům pomoci i v těchto nových podmínkách a zajistit jejich další činnost a fungování. Tak nám držte palce!

Michal Soukup za hnutí Volba pro kraj

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další