O čem mluvíme

Pro sport dělá kraj maximum

Jakub Novotný

„Podle mého názoru je v současné chvíli podpora sportu na velmi vysoké úrovni“, říká Jakub Novotný, karlovarský radní a zastupitel, člen sportovní komise a sympatizant hnutí Volba pro kraj.

„Karlovarský kraj má v současnosti pět základních dotačních programů, které jsou v gesci Komise pro tělovýchovu a sport. Nejvíce prostředků samozřejmě směřujeme do činnosti dětí a mládeže. Vnímáme podporu našich dětí jako naprosto klíčovou a právě v dnešní době je každý způsob, jak dostat děti ke sportu, tou správnou cestou. Právě proto jde na podporu práce s dětmi více než polovina všech prostředků, kterými naše komise disponuje.

Nezapomínejme ale ani na vrcholový sport. V našem kraji je celá řada opravdových profesionálů, kteří reprezentují Karlovarsko nejen na republikové, ale často i evropské a světové úrovni. Podporujeme také jednotlivé sportovní akce a samozřejmě nezapomínáme ani na podporu údržby a obnovy sportovních areálů a vybavení sportovišť.

Podpora klubů a spolků

V kategorii mládežnického sportu jsme letos podpořili 200 klubů.

Ve vrcholovém sportu to bylo 40 a také jsme podpořili 20 sportovních akcí.

To jsou na náš region velmi pěkná čísla. Podpora samozřejmě nikdy není dostatečná, to víme ze zkušenosti všichni. Ale myslím si, že momentálně děláme maximum. Snažíme se také pomáhat jednotlivým městům a žadatelům při hledání vhodných způsobů, jak žádat. Hlavně je podle mě nutné brát sport z odborného pohledu. Je jasné, že každý sport je zcela jiný, má jiné konkurenční prostředí a jiné náklady – to vše musíme v komisi brát v potaz. A já věřím, že se nám to daří!“

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další