O čem mluvíme

Výzva k volbám

Milí přátelé, drazí obyvatelé našeho kraje,

obracím se na Vás jen pár dní před tím, než se vydáte k volebním urnám.

Ne, nebojte se, nechci Vás přesvědčovat, jakého kandidáta máte volit, nebo jaká strana je ta „správná“ pro budoucnost naší země. Chci Vás poprosit jen o jedno. Běžte volit.

Využijte svého práva, které pro mou generaci bylo po mnoho let jen nutnou povinností bez možnosti cokoliv změnit. Dnes je to jinak. Možnost změny držíme v rukách my všichni. Každý z nás je tím pomyslným jazýčkem na vahách, který rozhoduje o budoucnosti naší země a nás samotných.

Z mnoha stran slyším stížnosti na to, jak nedokonalá naše demokracie je. Jak nedokonalý je systém, v kterém žijeme. Musíme si ale uvědomit, že demokracie není několik politiků v Praze, nebo vzdálené stranické hrátky. Demokracie jsme my. A jen na nás záleží, koho vyšleme do Poslanecké sněmovny, aby tam reprezentoval naše zájmy.

Vybírejte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nikdy nezapomeňte, že demokracie a svoboda jsou těmi nejvyššími hodnotami, jaké máme.

Náš první prezident, Tomáš Garrigue Masaryk řekl, že „má-li naše demokracie své nedostatky, musíme překonávat ty nedostatky, ale ne překonávat demokracii.“

Tak na to mysleme. A oslavme svátek demokracie tím, že přijdeme v pátek a v sobotu k urnám.
Moc díky.

Váš
Michal Soukup,
předseda hnutí VOK

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další