Naši lidé

Bc. Jakub Novotný

O mně

Narodil jsem se v roce 1979 a poslední roky žiji v Karlových Varech. Studoval jsem na Jihočeské univerzitě ekonomickou fakultu, studijní program Hospodářská politika a správa. Mluvím plynule anglicky, francouzsky, italsky a polsky.

Můj profesní život

Až do roku 2014 jsem se živil jako profesionální sportovec volejbalem v zahraničí. Byl jsem kapitánem České volejbalové reprezentace. Mezi mé úspěchy patří 4. místo na Mistrovství Evropy v roce 2001, účast na Mistrovství Evropy v letech 2005, 2009, v Evropské lize 2004. Působil jsem také jako spolukomentátor ČT při přenosech volejbalu na Mistrovství Evropy v roce 2011, které se konalo v Karlových Varech. Byl jsem manažerem volejbalové reprezentace mužů a žen v letech 2016 – 2017.

Po návratu ze zahraničí jsem založil volejbalový klub v Karlových Varech VK ČEZ Karlovarsko, kde jsem předsedou a jednatelem. Jsem zakladatelem společnosti Sportfin, ve které působím dodnes. V letech 2018 – 2022 jsem působil v Zastupitelstvu a Radě Karlových Varů. Od roku 2020 jsem předseda Komise sportovní při Zastupitelstvu Karlovarského kraje, člen představenstva Dopravního podniku KV a člen Výboru Českého volejbalového svazu. Jsem jednatelem božídarského penzionu Apartmány Na handě a donátorem Karlovarského symfonického orchestru. Od r. 2023 působím rovněž jako člen správní rady destinační agentury Krušnohoří.

Můj osobní život

Jsem ženatý a mám tři děti. Veškerý svůj čas věnuji rodině a sportu.

Jak konkrétně pomáhám v našem kraji?

  • společně s mými kolegy z města se více než po ročním úsilí podařilo do kraje získat sportovního lékaře
  • po dvouleté práci na přípravě projektu úspěšně započala rekonstrukce atletického stadionu AC Start
  • v oblasti sportu se dále podařilo získat vyšší finanční podporu napříč klubovým spektrem, zainvestovalo se do zanedbané infrastruktury např. na stadionu Slavia

Není to samozřejmě jen má zásluha. Pracujeme na tom společně s mými kolegy z Karlovarského kraje, s kolegy z komisí a výborů.

Přečtěte si článek Jakuba Novotného pro denik.cz o tom, jaký klíč se používá při rozdělování sportovních dotací

Jakub Novotný

  • bývalý profesionální sportovec a kapitán České volejbalové reprezentace
  • v letech 2016 - 2017 manažer volejbalové reprezentace mužů a žen
  • zakladatel volejbalového klubu v Karlových Varech VK ČEZ Karlovarsko
  • 2018 - 2022 karlovarský zastupitel a člen Rady Karlových Varů
  • od r. 2020 předseda Sportovní komise při Zastupitelstvu Karlovarského kraje nominovaný hnutím Volba pro kraj (VOK)
  • člen představenstva Dopravního podniku KV
  • člen výboru Českého volejbalového svazu