Naši lidé

Martin Maleček

Starosta města Hroznětín, Komise rozvoje venkova a zemědělství, Výbor pro regionální rozvoj

Martin Maleček člen Volba pro kraj a starosta Hroznětína

O mně

Narodil jsem se v roce 1972 v Ostrově a celý svůj život jsem prožil v našem regionu. Mnoho let jsem pracoval na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech. Od roku 2006 jsem byl místostarostou města Hroznětína a v roce 2010 jsem byl zvolen starostou, kterým jsem dosud. Jsem hrdý otec tří dětí a dobrovolný hasič.

Politiku dělám už více než patnáct let. Vždy na plno a vždy pro své sousedy. A je to za mnou vidět. Jako starosta malého města vím, že základem všeho je snaha naslouchat a být připravený pomoci každému, kdo právě pomoc potřebuje. Každý problém, malý nebo velký, se snažím řešit stejně. S rozvahou, bez přetvářky a nesmyslných slibů. Každý můj soused je pro mě partner a já moc dobře vím, že jsem tady pro ně.

Od r. 2020 jsem členem Komise rozvoje venkova a zemědělství a od září 2023 členem Výboru pro regionální rozvoj. Z této pozice mohu podpořit či doporučit přijetí smysluplných projektů pro rozvoj Karlovarského kraje.

Co mě přimělo kandidovat do senátu v r. 2022?

Vždy jsem roli senátora vnímal jako nesmírně důležitou. Starostové a starostky našeho regionu potřebují dle mého názoru v Praze někoho, na koho se mohou spolehnout. Kdo jim pomůže vyjednávat s úředníky na ministerstvech a kdo jim hlavně pomůže zorientovat se v často složité „velké“ politice. Stejně tak tady musí být senátor vždy pro své sousedy. Protože ti jej zvolili a ti do něj vložili svou důvěru. I jejich zájmy musí dobrý senátor zastupovat a musí naslouchat každému z nich.

Náš kraj potřebuje změnu. Jsme nejmenší, nejchudší a často stojíme na okraji zájmu pražských politiků. Právě proto potřebujeme v Praze politiky, kteří vědí, odkud pocházejí a nezapomínají na sousedy, které zastupují. A takový senátor jsem chtěl být. O kousek to nevyšlo, ale podpora byla fantastická. Je pro mě velkým uznáním, že mě lidé téměř poslali do 2. kola senátních voleb. O pouhých 331 hlasů to nevyšlo a skončil jsem na 3. místě. Byla to největší výzva mého života, ale stálo to za to.

Přečtěte si rozhovor s Martinem o jeho pocitech z kampaně zde

Co považuji za největší výzvy pro náš kraj?

Dostupnost zdravotní péče – považuji za nutné, aby stát podporoval lékaře v malých obcích a městech. I sousedé mimo velká centra mají nárok na odpovídající zdravotní péči. Budu prosazovat pobídky pro zubaře a obvodní lékaře pro práci na venkově.

Podpora života na venkově a v malých obcích – do velkých měst se všichni nevejdeme. Je třeba dohlédnout na to, aby se i na malé obci dal žít důstojný život. Obchody, služby, dobré dopravní obslužnost, to přece není luxus. To je nutnost.

Odbourání byrokracie a administrativní zátěže – papíry, papíry a zase papíry. Státní instituce často společně nekomunikují a úřady vytvářejí zbytečné formuláře, oběžníky a vyhlášky. Stát musí na prvním místě efektivně pracovat pro své občany. Od toho tu je.

Podpora rodin s dětmi a pracujících občanů – práce se musí vyplácet. Lidé, kteří pracují a vychovávají další generace, jsou základem každého pořádného státu. Bez nich nebude nic. Proto musíme udělat maximum pro to, aby poctivá lidská práce měla svou hodnotu.

Fotografie-Soukup-Predseda-hnuti-VOK-Senat-2021

Martina Malečka znám jako aktivního politika, skvělého starostu a regionálního patriota. Kandidoval za hnutí VOK v krajských volbách 2020 a množství hlasů získaných v Hroznětíně ukázalo, jak moc si jej váží jeho spoluobčané. Martin je vzácný příklad politika, kterému nikdy nejde o jeho osobní prospěch, ale vždy jen o to, aby se nám vše v regionu žilo lépe. Jsem hrdý, že osobnost jeho formátu kandidovala v senátních volbách 2022 právě pod hlavičkou našeho hnutí. Martin sice o stupínek do 2. kola nepostoupil, ale bronzová příčka byla krásným úspěchem i tak.

Děkujeme
Michal Soukup

Martin Maleček

 • v minulosti působil na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech
 • od r. 2006 místostarosta města Hroznětína
 • od r. 2010 starosta města Hroznětín
 • dobrovolný hasič
 • od r. 2020 člen Komise rozvoje venkova a zemědělství Rady Karlovarského kraje
 • v září 2023 členem Výboru pro regionální rozvoj
 • kandidát do senátních voleb 2022 za Karlovarský kraj (obsadil bronzovou příčku a o pouhých 331 hlasů nepostoupil do 2. kola senátních voleb)
 • člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK)
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

m.facebook.com/story.php?story_fbid=643496781305312&id=100069349863773

Věkem život nekončí. Přeji Všem přátelům dříve narozeným, zdraví, štěstí, vitalitu a rodinné štěstí ❤️🍀😊MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ

Dnes slavíme Mezinárodní den seniorů nebo také Mezinárodní den starších osob a Světový den seniorů a tento den slavíme od 1. října 1991.
Svátek je o snaze zvyšovat povědomí o problémech, které mají vliv na seniory, jako je stárnutí a zneužívání seniorů. Je to také den, kdy si lidé váží přínosů, které senioři pro společnost dělají.

#lidskyaprolidi #volbaprokraj #hnutivolbaprokraj
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=643496781305312&id=100069349863773 Věkem život nekončí. Přeji Všem přátelům dříve narozeným, zdraví, štěstí, vitalitu a rodinné štěstí ❤️🍀😊

Den české státnosti je český státní svátek, který připadá na 28. září. Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Svátek připadá na den jeho zavraždění asi v roce 935 za účasti Václavova bratra Boleslava. ... See MoreSee Less

Den české státnosti je český státní svátek, který připadá na 28. září. Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Svátek připadá na den jeho zavraždění asi v roce 935 za účasti Václavova bratra Boleslava.

m.facebook.com/story.php?story_fbid=641439574844366&id=100069349863773V pondělním článku jsme se podívali do obce Oloví, kde je starostou Jirka Mikuláš. Více informací o Jiřím najdete na ⬇našem webu⬇ v sekci naši lidé:
vokk.cz/clenove/jiri-mikulas/

Myslíme, že mnozí z nás to mají podobně jako Jiří. Bez lidské zlosti by se nám všem žilo lépe🙏

#hnutivolbaprokraj #lidskyaprolidi #olovi
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=641439574844366&id=100069349863773

V současné době připravujeme v rámci majetku města jeden z největších projektů, který povede ke snížení energetických nákladů v rámci správy městských budov. Včera jsme úspěšně podali tři žádosti o podporu z Modernizačního fondu do výzvy 2 Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) v celkovém finančním objemu 47.664.000,- Kč. Celkem bude v rámci projektu Komunální FVE namontováno 10 fotovoltaických elektráren. Celá stavební akce bude rozdělena do tří etap v časovém horizontu 2025-2026.

Správní budovy města - 7.910.000,- Kč
Základní škola - 13.203.000,- Kč.
Bytové domy města - 26.551.000,- Kč

Vše je samozřejmě vzhledem k velikosti našeho města a finančních možnostech závislé na získání uvedených finančních dotačních prostředcích. Tak nám prosím držte palce ať se to podaří.

Martin Maleček, starosta Hroznětína
... See MoreSee Less

V současné době připravujeme v rámci majetku města jeden z největších projektů, který povede ke snížení energetických nákladů v rámci správy městských budov. Včera jsme úspěšně podali tři žádosti o podporu z Modernizačního fondu do výzvy 2 Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) v celkovém finančním objemu 47.664.000,- Kč. Celkem bude v rámci projektu Komunální FVE namontováno 10 fotovoltaických elektráren. Celá stavební akce bude rozdělena do tří etap v časovém horizontu 2025-2026. Správní budovy města - 7.910.000,- Kč
Základní škola - 13.203.000,- Kč.
Bytové domy města - 26.551.000,- Kč Vše je samozřejmě vzhledem k velikosti našeho města a finančních možnostech závislé na získání uvedených finančních dotačních prostředcích. Tak nám prosím držte palce ať se to podaří. Martin Maleček, starosta Hroznětína

Dnes jsme s Katkou vyrazili k sousedům do Ostrova na Michaelskou pouť. Obdivovali jsme řemeslné stánky. Neodolali jsme stánku Mistr sejrař z Ostrova a po poradě zakoupili Špekoně už se těším na ochutnávku. Potkal jsem pár známých a kamarádů no a prohodili pár slov. Právě o setkávání to je a musím pochválit i děvčata z městského úřadu, strážníky městské policie a fotobuňku. Takže dobrá nedělní atmosféra 😊❤️👍 ... See MoreSee Less

Dnes jsme s Katkou vyrazili k sousedům do Ostrova na Michaelskou pouť. Obdivovali jsme řemeslné stánky. Neodolali jsme stánku Mistr sejrař z Ostrova a po poradě zakoupili Špekoně už se těším na ochutnávku. Potkal jsem pár známých a kamarádů no a prohodili pár slov. Právě o setkávání to je a musím pochválit i děvčata z městského úřadu, strážníky městské policie a fotobuňku. Takže dobrá nedělní atmosféra 😊❤️👍

Jedna letní 😊🌞 ... See MoreSee Less

Jedna letní 😊🌞
Načíst další