Naši lidé

MARTIN MALEČEK

Starosta města Hroznětín, Komise rozvoje venkova a zemědělství

Martin Maleček člen Volba pro kraj a starosta Hroznětína

O mně

Narodil jsem se v roce 1972 v Ostrově a celý svůj život jsem prožil v našem regionu. Mnoho let jsem pracoval na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech. Od roku 2006 jsem byl místostarostou města Hroznětína a v roce 2010 jsem byl zvolen starostou, kterým jsem dosud. Jsem hrdý otec tří dětí a dobrovolný hasič.

Politiku dělám už více než patnáct let. Vždy na plno a vždy pro své sousedy. A je to za mnou vidět. Jako starosta malého města vím, že základem všeho je snaha naslouchat a být připravený pomoci každému, kdo právě pomoc potřebuje. Každý problém, malý nebo velký, se snažím řešit stejně. S rozvahou, bez přetvářky a nesmyslných slibů. Každý můj soused je pro mě partner a já moc dobře vím, že jsem tady pro ně.

Co mě přimělo kandidovat do senátu v r. 2022?

Vždy jsem roli senátora vnímal jako nesmírně důležitou. Starostové a starostky našeho regionu potřebují dle mého názoru v Praze někoho, na koho se mohou spolehnout. Kdo jim pomůže vyjednávat s úředníky na ministerstvech a kdo jim hlavně pomůže zorientovat se v často složité „velké“ politice. Stejně tak tady musí být senátor vždy pro své sousedy. Protože ti jej zvolili a ti do něj vložili svou důvěru. I jejich zájmy musí dobrý senátor zastupovat a musí naslouchat každému z nich.

Náš kraj potřebuje změnu. Jsme nejmenší, nejchudší a často stojíme na okraji zájmu pražských politiků. Právě proto potřebujeme v Praze politiky, kteří vědí, odkud pocházejí a nezapomínají na sousedy, které zastupují. A takový senátor jsem chtěl být. O kousek to nevyšlo, ale podpora byla fantastická. Je pro mě velkým uznáním, že mě lidé téměř poslali do 2. kola senátních voleb. O pouhých 331 hlasů to nevyšlo a skončil jsem na 3. místě. Byla to největší výzva mého života, ale stálo to za to.

Přečtěte si rozhovor s Martinem o jeho pocitech z kampaně zde

Co považuji za největší výzvy pro náš kraj?

Dostupnost zdravotní péče – považuji za nutné, aby stát podporoval lékaře v malých obcích a městech. I sousedé mimo velká centra mají nárok na odpovídající zdravotní péči. Budu prosazovat pobídky pro zubaře a obvodní lékaře pro práci na venkově.

Podpora života na venkově a v malých obcích – do velkých měst se všichni nevejdeme. Je třeba dohlédnout na to, aby se i na malé obci dal žít důstojný život. Obchody, služby, dobré dopravní obslužnost, to přece není luxus. To je nutnost.

Odbourání byrokracie a administrativní zátěže – papíry, papíry a zase papíry. Státní instituce často společně nekomunikují a úřady vytvářejí zbytečné formuláře, oběžníky a vyhlášky. Stát musí na prvním místě efektivně pracovat pro své občany. Od toho tu je.

Podpora rodin s dětmi a pracujících občanů – práce se musí vyplácet. Lidé, kteří pracují a vychovávají další generace, jsou základem každého pořádného státu. Bez nich nebude nic. Proto musíme udělat maximum pro to, aby poctivá lidská práce měla svou hodnotu.

Fotografie-Soukup-Predseda-hnuti-VOK-Senat-2021

Martina Malečka znám jako aktivního politika, skvělého starostu a regionálního patriota. Kandidoval za hnutí VOK v krajských volbách 2020 a množství hlasů získaných v Hroznětíně ukázalo, jak moc si jej váží jeho spoluobčané. Martin je vzácný příklad politika, kterému nikdy nejde o jeho osobní prospěch, ale vždy jen o to, aby se nám vše v regionu žilo lépe. Jsem hrdý, že osobnost jeho formátu kandidovala v senátních volbách 2022 právě pod hlavičkou našeho hnutí. Martin sice o stupínek do 2. kola nepostoupil, ale bronzová příčka byla krásným úspěchem i tak.

Děkujeme
Michal Soukup

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Hezký den, přijďte nám pomoc uklidit Hroznětín a osady po zimním období. Péče o životní prostředí a krajinu je přeci v zájmu nás všech. Po akci připraveno pro účastníky občerstvení. Děkuji Martin Maleček starosta Hroznětína 😊 ... See MoreSee Less

Hezký den, přijďte nám pomoc uklidit Hroznětín a osady po zimním období. Péče o životní prostředí a krajinu je přeci v zájmu nás všech. Po akci připraveno pro účastníky občerstvení. Děkuji Martin Maleček starosta Hroznětína 😊

Kvalitní vzdělání našich dětí je nadějí pro nás dospělé, že budeme mít před sebou klidné a důstojné stáří. Děkuji pedagogům za jejich přístup, obětavost a péči při vzdělávání dětí a mládeže. Martin Maleček, starosta Hroznětína 😊❤️🍀 ... See MoreSee Less

Kvalitní vzdělání našich dětí je nadějí pro nás dospělé, že budeme mít před sebou klidné a důstojné stáří.  Děkuji pedagogům za jejich přístup, obětavost a péči při vzdělávání dětí a mládeže. Martin Maleček, starosta Hroznětína 😊❤️🍀

m.facebook.com/story.php?story_fbid=534417395546585&id=100069349863773Nadměrné solení komunikací

Koncem ledna jsme s vámi sdíleli názor našeho odborníka Rudolfa Chlada (Stráž ochrany přírody a krajiny KÚ KK, člen komise Rady KK pro lázeňství, cestovní ruch a UNESCO) na téma „Solit či nesolit komunikace“. Tématem solení se v březnu zabývala i Komise Životního prostředí s následujícími výstupy:

➡️Pracovníci provádějících firem byli opětovně proškoleni v oblasti optimální zimní údržby (postup ošetření chodníků při námraze nebo při spadu sněhu, použitelné množství posypového materiálu).
➡️Někteří obyvatelé vybírají bedny s posypovým materiálem a dle vlastního uvážení chodníky solí v domnění, že pracovníci provádějících firem solí málo. V důsledku je však soli příliš a následně se řeší její odstranění, protože při určitých teplotách se sůl nerozpustí. Z toho důvodu uvedou Radniční listy osvětový článek na téma správného solení komunikací.
➡️Podpořit Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary v jejich snaze o nákup mechanizace k přesnému solení chodníků.
➡️Uvážit, v jakých lokalitách je možno solení omezit, popř. ho nahradit inertním materiálem.

Zmiňovaný článek p. Chlada zde
➡️https://vokk.cz/solit-nebo-nesolit-komunikace/#more-1555

vokk.cz
#hnutivolbaprokraj #volbaprokraj #volbaprokarlovarskykraj #lidskyaprolidi #zivotniprostredi
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=534417395546585&id=100069349863773

Včera na Josefovské zábavě na konci ukradli dva výtečníci Dj část aparatury. Tak to jste teda dobráci. Snažíme se něco dělat vstupné je nula nula nic a ještě někdo krade. Je vám to úplně k ničemu. Jestli to byla blbost, tak mi zavolejte a já se spojíme s majitelem 724181464. Martin Maleček starosta Hroznětína 😡 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Tak by fakt jeden blil

To je drzost jestli se ví kdo to byl dala bych jim za trest veřejné práce s vestou na zádech psáno zloděj nebo kradl jsem

Hrůza

Dnes nás na večeři čekalo překvapení. Katka měla na stole od našeho číšníka čerstvě natrhanou kytici. ... See MoreSee Less

Dnes nás na večeři čekalo překvapení. Katka měla na stole od našeho číšníka čerstvě natrhanou kytici.
Načíst další