Naši lidé

MARTIN MALEČEK

Starosta města Hroznětín, Komise rozvoje venkova a zemědělství

Martin Maleček člen Volba pro kraj a starosta Hroznětína

O MNĚ

Narodil jsem se v roce 1972 v Ostrově a celý svůj život jsem prožil v našem regionu. Mnoho let jsem pracoval na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech. Od roku 2006 jsem byl místostarostou města Hroznětína a v roce 2010 jsem byl zvolen starostou, kterým jsem dosud. Jsem hrdý otec tří dětí a dobrovolný hasič.

Politiku dělám už více než patnáct let. Vždy na plno a vždy pro své sousedy. A je to za mnou vidět. Jako starosta malého města vím, že základem všeho je snaha naslouchat a být připravený pomoci každému, kdo právě pomoc potřebuje. Každý problém, malý nebo velký, se snažím řešit stejně. S rozvahou, bez přetvářky a nesmyslných slibů. Každý můj soused je pro mě partner a já moc dobře vím, že jsem tady pro ně.

Co mě přimělo kandidovat do senátu v r. 2022?

Vždy jsem roli senátora vnímal jako nesmírně důležitou. Starostové a starostky našeho regionu potřebují dle mého názoru v Praze někoho, na koho se mohou spolehnout. Kdo jim pomůže vyjednávat s úředníky na ministerstvech a kdo jim hlavně pomůže zorientovat se v často složité „velké“ politice. Stejně tak tady musí být senátor vždy pro své sousedy. Protože ti jej zvolili a ti do něj vložili svou důvěru. I jejich zájmy musí dobrý senátor zastupovat a musí naslouchat každému z nich.

Náš kraj potřebuje změnu. Jsme nejmenší, nejchudší a často stojíme na okraji zájmu pražských politiků. Právě proto potřebujeme v Praze politiky, kteří vědí, odkud pocházejí a nezapomínají na sousedy, které zastupují. A takový senátor jsem chtěl být. O kousek to nevyšlo, ale podpora byla fantastická. Je pro mě velkým uznáním, že mě lidé téměř poslali do 2. kola senátních voleb. O pouhých 331 hlasů to nevyšlo a skončil jsem na 3. místě. Byla to největší výzva mého života, ale stálo to za to.

Přečtěte si rozhovor s Martinem o jeho pocitech z kampaně zde

Co považuji za největší výzvy pro náš kraj?

Dostupnost zdravotní péče – považuji za nutné, aby stát podporoval lékaře v malých obcích a městech. I sousedé mimo velká centra mají nárok na odpovídající zdravotní péči. Budu prosazovat pobídky pro zubaře a obvodní lékaře pro práci na venkově.

Podpora života na venkově a v malých obcích – do velkých měst se všichni nevejdeme. Je třeba dohlédnout na to, aby se i na malé obci dal žít důstojný život. Obchody, služby, dobré dopravní obslužnost, to přece není luxus. To je nutnost.

Odbourání byrokracie a administrativní zátěže – papíry, papíry a zase papíry. Státní instituce často společně nekomunikují a úřady vytvářejí zbytečné formuláře, oběžníky a vyhlášky. Stát musí na prvním místě efektivně pracovat pro své občany. Od toho tu je.

Podpora rodin s dětmi a pracujících občanů – práce se musí vyplácet. Lidé, kteří pracují a vychovávají další generace, jsou základem každého pořádného státu. Bez nich nebude nic. Proto musíme udělat maximum pro to, aby poctivá lidská práce měla svou hodnotu.

Fotografie-Soukup-Predseda-hnuti-VOK-Senat-2021

Martina Malečka znám jako aktivního politika, skvělého starostu a regionálního patriota. Kandidoval za hnutí VOK v krajských volbách 2020 a množství hlasů získaných v Hroznětíně ukázalo, jak moc si jej váží jeho spoluobčané. Martin je vzácný příklad politika, kterému nikdy nejde o jeho osobní prospěch, ale vždy jen o to, aby se nám vše v regionu žilo lépe. Jsem hrdý, že osobnost jeho formátu kandidovala v senátních volbách 2022 právě pod hlavičkou našeho hnutí. Martin sice o stupínek do 2. kola nepostoupil, ale bronzová příčka byla krásným úspěchem i tak.

Děkujeme
Michal Soukup

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Po delším jednání se nám podařilo odkoupit od Správy železnic s.p. budovu nádraží v Hroznětíně, která mnoho let dělala jenom ostudu. V současné době probíhá její kompletní rekonstrukce. Investorem je město Hroznětín. Po mnoha letech se konečně při příjezdu do Hroznětina nebudeme muset stydět. Martin Maleček starosta Hroznětína 🙂 ... See MoreSee Less

Po delším jednání se nám podařilo odkoupit od Správy železnic s.p. budovu nádraží v Hroznětíně, která mnoho let dělala jenom ostudu. V současné době probíhá její kompletní rekonstrukce. Investorem je město Hroznětín. Po mnoha letech se konečně při příjezdu do Hroznětina nebudeme muset stydět. Martin Maleček starosta Hroznětína 🙂

Comment on Facebook

TO JE PARADA BUDE TO MOC HEZKE👍🍀👍

Po mnoha letech křížení vlaků v Hroznětíně 🤣 ... See MoreSee Less

Po mnoha letech křížení vlaků v Hroznětíně 🤣Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Comment on Facebook

Ano, to je skutečně naprosto výjimečné , celé to dnes bylo takové výjimečné 😊

NADHERNE FOTOGRAFIE😊👍

Příjezd parního vlaku do Hroznětina. Párky, svařák, grog, čajík a sušenky jsme rozdali. Děkuji Zdeňkovi, Katce, Vendy, Láďovi, Marušce a hasičům za přípravu akce 🙂 Poděkování patří také Českým drahám Martin Hurajčík a Karlovarskému kraji. Martin Maleček starosta Hroznětína 🙂 ... See MoreSee Less

Příjezd parního vlaku do Hroznětina. Párky, svařák, grog, čajík a sušenky jsme rozdali. Děkuji Zdeňkovi, Katce, Vendy, Láďovi, Marušce a hasičům za přípravu akce 🙂 Poděkování patří také Českým drahám Martin Hurajčík a Karlovarskému kraji. Martin Maleček starosta Hroznětína 🙂Image attachmentImage attachment+5Image attachment

Comment on Facebook

A do Merklína přijel s hodinovém zpoždění , nemohl to vyjet 🚂

Moc krásná akce, vzpomínky na mládí, kdy se v tom vláčku na dřevěných lavicích jezdilo na Velas

3 days ago
Martin Maleček - Volba pro kraj - VOK

Tak dnes trochu vánoční pouť 🤣🤣🤣 ... See MoreSee Less

Tak dnes trochu vánoční pouť 🤣🤣🤣Image attachmentImage attachment+1Image attachment

Comment on Facebook

TO JE ALE NADHERA 👍😊

Krása

Načíst další