Naši lidé

Martin Maleček

Starosta města Hroznětín, Komise rozvoje venkova a zemědělství, Výbor pro regionální rozvoj

Martin Maleček člen Volba pro kraj a starosta Hroznětína

O mně

Narodil jsem se v roce 1972 v Ostrově a celý svůj život jsem prožil v našem regionu. Mnoho let jsem pracoval na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech. Od roku 2006 jsem byl místostarostou města Hroznětína a v roce 2010 jsem byl zvolen starostou, kterým jsem dosud. Jsem hrdý otec tří dětí a dobrovolný hasič.

Politiku dělám už více než patnáct let. Vždy na plno a vždy pro své sousedy. A je to za mnou vidět. Jako starosta malého města vím, že základem všeho je snaha naslouchat a být připravený pomoci každému, kdo právě pomoc potřebuje. Každý problém, malý nebo velký, se snažím řešit stejně. S rozvahou, bez přetvářky a nesmyslných slibů. Každý můj soused je pro mě partner a já moc dobře vím, že jsem tady pro ně.

Od r. 2020 jsem členem Komise rozvoje venkova a zemědělství a od září 2023 členem Výboru pro regionální rozvoj. Z této pozice mohu podpořit či doporučit přijetí smysluplných projektů pro rozvoj Karlovarského kraje. Rovněž působím jako člen rady VSOZČ (Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech), SKHZ (Sdružení Krušné hory - západ), člen správní rady Vzdělávacího centra pro státní správu o.p.s. a člen Euregia Egrensis.

Co mě přimělo kandidovat do senátu v r. 2022?

Vždy jsem roli senátora vnímal jako nesmírně důležitou. Starostové a starostky našeho regionu potřebují dle mého názoru v Praze někoho, na koho se mohou spolehnout. Kdo jim pomůže vyjednávat s úředníky na ministerstvech a kdo jim hlavně pomůže zorientovat se v často složité „velké“ politice. Stejně tak tady musí být senátor vždy pro své sousedy. Protože ti jej zvolili a ti do něj vložili svou důvěru. I jejich zájmy musí dobrý senátor zastupovat a musí naslouchat každému z nich.

Náš kraj potřebuje změnu. Jsme nejmenší, nejchudší a často stojíme na okraji zájmu pražských politiků. Právě proto potřebujeme v Praze politiky, kteří vědí, odkud pocházejí a nezapomínají na sousedy, které zastupují. A takový senátor jsem chtěl být. O kousek to nevyšlo, ale podpora byla fantastická. Je pro mě velkým uznáním, že mě lidé téměř poslali do 2. kola senátních voleb. O pouhých 331 hlasů to nevyšlo a skončil jsem na 3. místě. Byla to největší výzva mého života, ale stálo to za to.

Přečtěte si rozhovor s Martinem o jeho pocitech z kampaně zde

Co považuji za největší výzvy pro náš kraj?

Dostupnost zdravotní péče – považuji za nutné, aby stát podporoval lékaře v malých obcích a městech. I sousedé mimo velká centra mají nárok na odpovídající zdravotní péči. Budu prosazovat pobídky pro zubaře a obvodní lékaře pro práci na venkově.

Podpora života na venkově a v malých obcích – do velkých měst se všichni nevejdeme. Je třeba dohlédnout na to, aby se i na malé obci dal žít důstojný život. Obchody, služby, dobré dopravní obslužnost, to přece není luxus. To je nutnost.

Odbourání byrokracie a administrativní zátěže – papíry, papíry a zase papíry. Státní instituce často společně nekomunikují a úřady vytvářejí zbytečné formuláře, oběžníky a vyhlášky. Stát musí na prvním místě efektivně pracovat pro své občany. Od toho tu je.

Podpora rodin s dětmi a pracujících občanů – práce se musí vyplácet. Lidé, kteří pracují a vychovávají další generace, jsou základem každého pořádného státu. Bez nich nebude nic. Proto musíme udělat maximum pro to, aby poctivá lidská práce měla svou hodnotu.

Fotografie-Soukup-Predseda-hnuti-VOK-Senat-2021

Martina Malečka znám jako aktivního politika, skvělého starostu a regionálního patriota. Kandidoval za hnutí VOK v krajských volbách 2020 a množství hlasů získaných v Hroznětíně ukázalo, jak moc si jej váží jeho spoluobčané. Martin je vzácný příklad politika, kterému nikdy nejde o jeho osobní prospěch, ale vždy jen o to, aby se nám vše v regionu žilo lépe. Jsem hrdý, že osobnost jeho formátu kandidovala v senátních volbách 2022 právě pod hlavičkou našeho hnutí. Martin sice o stupínek do 2. kola nepostoupil, ale bronzová příčka byla krásným úspěchem i tak.

Děkujeme
Michal Soukup

Martin Maleček

 • v minulosti působil na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech
 • od r. 2006 místostarosta města Hroznětína
 • od r. 2010 starosta města Hroznětín
 • dobrovolný hasič
 • člen rady VSOZČ (Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech)
 • člen SKHZ (Sdružení Krušné hory - západ)
 • člen správní rady Vzdělávacího centra pro státní správu o.p.s.
 • člen Euregia Egrensis
 • od r. 2020 člen Komise rozvoje venkova a zemědělství Rady Karlovarského kraje
 • v září 2023 členem Výboru pro regionální rozvoj
 • kandidát do senátních voleb 2022 za Karlovarský kraj (obsadil bronzovou příčku a o pouhých 331 hlasů nepostoupil do 2. kola senátních voleb)
 • člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK)
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Kvalitní jazykové znalostí jsou velmi ceněnou devizou našich dětí nejen v rámci možného budoucího zaměstnání. Světovým jazykem je angličtina a jsem osobně rád, že Rada města Hroznětín schválila na můj podnět poskytnout ZŠ Hroznětín neinvestiční příspěvek ve výši 194.400,- Kč pro studijní cestu 16 žáků do Londýna. Po celou dobu se budou žáci zdokonalovat v jazykové konverzaci v místním prostředí. Naším cílem je podpořit žáky, kteří dosahují ve výuce angličtiny velmi dobrých výsledků a umožnit studijní pobyt žákům bez finančního zatížení rodinného rozpočtu. Rodiče žáků se budou podílet na studijní cestě formou kapesního pro své dítě. Pobyt se uskuteční od 29.4.2024 do 3.5.2024. Veškeré organizační záležitosti jsou v kompetencí vedení školy. Martin Maleček, starosta Hroznětína. ... See MoreSee Less

Kvalitní jazykové znalostí jsou velmi ceněnou devizou našich dětí nejen v rámci možného budoucího zaměstnání. Světovým jazykem je angličtina a jsem osobně rád, že Rada města Hroznětín schválila na můj podnět poskytnout ZŠ Hroznětín neinvestiční příspěvek ve výši 194.400,- Kč pro studijní cestu 16 žáků do Londýna. Po celou dobu se budou žáci zdokonalovat v jazykové konverzaci v místním prostředí. Naším cílem je podpořit žáky, kteří dosahují ve výuce angličtiny velmi dobrých výsledků a umožnit studijní pobyt žákům bez finančního zatížení rodinného rozpočtu. Rodiče žáků se budou podílet na studijní cestě formou kapesního pro své dítě. Pobyt se uskuteční od 29.4.2024 do 3.5.2024. Veškeré organizační záležitosti jsou v kompetencí vedení školy. Martin Maleček, starosta Hroznětína.

Moc se na Vás těším a s guláškem si dám záležet. Těším se také na nejmenší účastníky. Čekají je nejen pouťové atrakce, soutěže o ceny, ale do konce masopustu se můžete svézt v královském kočáru. Děkuji panu místostarostovi a všem členům pořadatelského týmu za přípravu akce. Velkou radost mám opět z účasti soutěžních týmů z okolních měst a obcí, které se utkají v netradičních masopustních disciplínách. Tak už jenom dobré počasí a užijeme si masopustní zábavu na 💯.😊 ... See MoreSee Less

Moc se na Vás těším a s guláškem si dám záležet. Těším se také na nejmenší účastníky. Čekají je nejen pouťové atrakce, soutěže o ceny, ale do konce masopustu se můžete svézt v královském kočáru. Děkuji panu místostarostovi a všem členům pořadatelského týmu za přípravu akce. Velkou radost mám opět z účasti soutěžních týmů z okolních měst a obcí, které se utkají v netradičních masopustních disciplínách. Tak už jenom dobré počasí a užijeme si masopustní zábavu na 💯.😊

m.facebook.com/story.php?story_fbid=884159503721393&id=100063820544684
Jdeme do toho krajské volby 2024 😊📸👍😁 Backstage z focení VOK - Volba pro kraj. Zleva Martin Vinš z Varů, uprostřed Štěpánka Černá z Chebu, Honza Picka ze Sokolova a vpravo Martin Maleček z Hroznětína.

Martin Vinš je manažerem ve Witte a dlouhodobě se věnuje životnímu prostředí.

Štěpánka Černá je ředitelkou školy a radní města Cheb.

Jan Picka je místostarostou v Sokolově a byl by i dobrým senátorem.

Martin Maleček je starostou Hroznětína a vede nás do krajských voleb jako lídr.
... See MoreSee Less

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=884159503721393&id=100063820544684
Jdeme do toho krajské volby 2024 😊

Dnes opět za kravaťáka 😊 ... See MoreSee Less

Dnes opět za kravaťáka 😊Image attachmentImage attachment

Svatá pravda pánové 🥰 ... See MoreSee Less

Svatá pravda pánové 🥰

Krásný zimní vikend Vám přeji 😊🙋 přátelé ❤️ ... See MoreSee Less

Krásný zimní vikend Vám přeji 😊🙋 přátelé ❤️
Načíst další