Naši lidé

Michaela Valentová

O mně

Jmenuji se Míša Valentová, jsem zakladatelka spolku Pomáhej SRDCEM.z.s., který byl založen v roce 2016, poté, co mi lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu.

Cílem spolku je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji nejen s roztroušenou sklerózou, ale i s dalšími zákeřnými nemocemi, protože zdravotně či jinak znevýhodnění lidé potřebují podat pomocnou ruku i v každodenním životě. Potřebují osvětu, upřímný zájem a naši pomocnou ruku.

Zvolili jsme si cestu, která naplňuje naše srdce a srdce našich dobrovolníků a účastníků, kteří jakkoliv přispívají k realizaci a pomoci tam, kde je to potřeba.

Nesmírně si vážím, že právě já jsem byla oslovena s nabídkou stát se členem sociální komise pro Karlovarský kraj a velmi ráda jsem tuto nabídku přijala. Od roku 2022 jsem také členem sociální komise ve městě Ostrov. Mou vizí v sociální komisi je hledat možnosti, jak být nápomocná v sociální oblasti a snažit se dále rozvíjet sociální problematiku, která je z mého pohledu v určitých směrech nedostatečná a především opravdu pomoci občanům, kteří jsou zdravotně znevýhodněni.

Hezký článek o mně napsali v médiu denik.cz. Jestli vás zajímá, jak se dívám na problematiku sociální péče, přečtěte si článek na tomto odkazu

Michaela Valentová / Žena regionu v r. 2017

Michaela vyhrála v r. 2017 celostátní soutěž Žena regionu. Tato soutěž je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu.

Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Karlovarského kraje.