Naši lidé

Michaela Valentová

Zakladatelka spolku Pomáhej SRDCEM z.s.
"Na problematiku sociální péče se dívám z druhé strany, i díky své vlastní zkušenosti."
Michaela Valentová nezávislá - Sociální komise (nominovaná hnutím Volba pro kraj - VOK)

O mně

Jmenuji se Míša Valentová, jsem zakladatelka spolku Pomáhej SRDCEM z.s., který byl založen v roce 2016, poté, co mi lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu.

Cílem spolku je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji nejen s roztroušenou sklerózou, ale i s dalšími zákeřnými nemocemi, protože zdravotně či jinak znevýhodnění lidé potřebují podat pomocnou ruku i v každodenním životě. Potřebují osvětu, upřímný zájem a naši pomocnou ruku.

Zvolili jsme si cestu, která naplňuje naše srdce a srdce našich dobrovolníků a účastníků, kteří jakkoliv přispívají k realizaci a pomoci tam, kde je to potřeba.

"Nesmírně si vážím, že právě já jsem byla oslovena s nabídkou stát se členem sociální komise pro Karlovarský kraj a velmi ráda jsem tuto nabídku přijala. Od roku 2022 jsem také členem sociální komise ve městě Ostrov. Mou vizí v sociální komisi je hledat možnosti, jak být nápomocná v sociální oblasti a snažit se dále rozvíjet sociální problematiku, která je z mého pohledu v určitých směrech nedostatečná a především opravdu pomoci občanům, kteří jsou zdravotně znevýhodněni."

V r. 2017 jsem se stala Ženou regionu v celostátní soutěži Žena regionu. Tato soutěž je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Karlovarského kraje.

Žiji v Ostrově a již pravidelně pořádám oblíbený Běh s čelovkou na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

Hezký článek o mně napsali v médiu denik.cz. Jestli vás zajímá, jak se dívám na problematiku sociální péče, přečtěte si článek na tomto odkazu

Co bych chtěla změnit?

"Problém se sociálními službami se zdaleka netýká pouze Karlovarského kraje, ale celé republiky. Nicméně na západě Čech je situace dosti neutěšená. Není to problém pouze nastavení služeb. Je to také o nedostatku personálu a částečně o přístupu úředníků.

Někde vám totiž pouze předají formuláře nebo brožurky, abyste si nastudovali, co můžete a na co máte nárok. Tím však jejich pomoc končí. Je to hodně o lidech. Jenže tam, kam přijde vážná nemoc nebo vážné zranění, často přichází i svízelná a mnohdy beznadějná situace, ve které je třeba konkrétní, rychlá a jasně definovaná pomoc. Již dnes řadu věcí připomínkuji a upozorňuji na nedostatky a špatně nastavený systém. Ráda bych se v budoucnu podílela na změně a správném nastavení."

Z médií / Příběh Michaely Valentové