O čem mluvíme

Informace z jednání krajské Komise pro sociální věci

Na jednání krajské sociální komise se projednaly a doporučily schválit tyto žádosti o podporu:

  • Poskytne se dotace v rámci Programu na podporu dobrovolnictví a v rámci Programu na investiční podporu terénních a ambulantních sociálních služeb.
  • Poskytne se individuální dotace na spolufinancování podpory neziskové organizace Kraslický ŠNEK – Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání.
  • Schválena byla rovněž individuální dotace pro spolek Fair Play Point, z.s. na projekt Liga férového fotbalu – získávání sociálních dovedností skrze volnočasové aktivity.
  • Dále se upravovala pravidla pro zařazení sociálních služeb do sítě sociálních služeb v Karlovarském kraji. Jedná se o postup pro aktualizaci sítě sociálních služeb pro rok 2025 nejen pro nově vzniklé sociální služby, ale i pro stávající sociální služby.
  • Komise se seznámila s peněžním vkladem do Nadačního fondu Karlovarského kraje. Nadační fond posléze rozdělí peníze do okruhů podpory. Na pořadu je okruh podpory zabydlování, následovat bude okruh náhradní rodinná péče a osoby se zdravotním postižením.
  • Připravují se projekty například na rozvoj a podporu profesionálního systému náhradní rodinné péče, profesionální podporu pro efektivní práci s dětmi a mládeží a zvyšování přístupu ke kvalitním službám v Karlovarském kraji.

Informace poskytla Michaela Valentová, členka komise, nezávislá, nominovaná hnutím Volba pro kraj (VOK)

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další