O čem mluvíme

Nechci, aby se na problémy školství a vzdělávání našich dětí po volbách zapomínalo

Štěpánka Černá, ředitelka chebské základní školy

"Školství a problematika vzdělávání a rozvoje dětí je často velmi silným předvolebním tématem. Jenže po volbách se většinou na sliby a plány zapomene a nestane se nic. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla kandidovat do městského a nyní i krajského zastupitelstva.

Již dlouhou dobu se pohybuji ve školství a neustále jsem ve svém okolí zažívala nespokojenost. Nechtěla jsem se přidat k těm, kteří si neustále stěžují a kritizují vše, co se kolem nich děje, aniž by se pokusili to změnit. Jsem totiž optimista a pozitivně laděný člověk, který chce věci měnit a podílet se na cestě k lepším výsledkům, koncepci a vůbec celého systému vzdělávání našich dětí.

V předvolebních kampaních se mnoho kandidátů zaštiťuje tématem školství a vzdělání dětí. Často slibují, že to bude jejich priorita, že je třeba výuku zkvalitnit, moderně dovybavit školy a zajistit nejen kvalitní vzdělávání dětí, ale i jejich učitelů.

Jenže, jak se někdy říká, skutek utek. Jakmile získají kýžené funkce, své sliby ohledně školství většinou zapomenou a nestane se nic. Proto jsem byla moc ráda za obrovskou důvěru obyvatel Chebu a možnost začít zajišťovat podporu školám a školským zařízením v našem městě.

Snažím se, aby o nás bylo slyšet a aby se zřizovatel, tedy městský úřad, o své školy dobře staral. Mojí prioritou je, aby měl ředitel veškerou podporu a mohl se soustředit na svoji hlavní činnost, kterou je především řízení pedagogického procesu. Věřím, že pouze dobrý lídr může ovlivnit a zvýšit kvalitu vzdělávání žáků.

Změn, které jsem v chebském školství za dva roky svého působení na radnici prosadila, je řada a většina z nich je u ředitelů a pedagogických pracovníků oceňována. A protože mě úspěchy většinou nabíjí, rozhodla jsem se kandidovat i do krajského zastupitelstva Karlovarského kraje.

Myslím si, že v určitých otázkách nelze školství rozdělovat na mateřské, základní, střední a vysoké. Jsou to jakési spojité nádoby a dobré studijní prostředí, kvalitní a aktivní pedagogové jsou potřeba na všech úrovních. Protože jen za tohoto předpokladu budou základní školy opouštět děti kvalitně připravené na studium středních škol a gymnázií a stejně tak tomu bude v případě přechodu studentů ze středních na vysoké školy."

Mgr. Štěpánka Černá, MBA

  • zastupitelka města Cheb
  • radní pro školství a tělovýchovu (neuvolněná)
  • ředitelka 6. základní školy v Chebu
  • členka předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK)

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další