O čem mluvíme

Po ročním úsilí budou mít Karlovy Vary sportovního lékaře

Leden 2023, to je termín, kdy budou mít Karlovy Vary po dlouhé době opět sportovního lékaře. Je to výsledek více než roční práce Karlovarského kraje v čele s Petrem Kulhánkem, Josefem Märzem, ředitelem Karlovarské krajské nemocnice, Jakubem Novotným, členem Sportovní komise Zastupitelstva KK a Davidem Soukupem, členem Zdravotního výboru Zastupitelstva. Ordinace bude sídlit v prostorách KV Areny.

Před více než rokem započalo na zastupitelstvu kraje jednání na téma Sportovní lékař v Karlových Varech, který v našem městě již dlouho chyběl. Sportovní obec, ale i rodiče dětí ve sportovních kroužcích museli kvůli povinným prohlídkám dojíždět až stovky kilomentrů.

Proces získání sportovního lékaře nebyl jednoduchý.

„Musíte najít člověka, který by to chtěl dělat, zároveň zajistit jeho doplňující vzdělání a to i formou odborného garanta, kterého nyní máme,“ popisuje proces Jakub Novotný, člen pracovní komise, která si úkol vzala na starosti společně s P. Kulhánkem, J. Märzem a D. Soukupem.

a doplňuje:

„Můj úkol byl především získat potřebné informace ze sportovní obce ve smyslu, co je vlastně potřeba a jaké povinnosti mají jednotlivé kluby a sportovní svazy v této problematice. Jestli je vůbec po této službě poptávka. Každý sport je jiný a každý sportovní svaz má trochu jiné požadavky na to, jak podrobně musí být provedena sportovní zdravotní prohlídka. Dle toho muselo být vybráno místo pro ordinaci a také nakoupeno vybavení.“

Ordinace sportovního lékaře bude sídlit v Karlových Varech, v prostorách KV Areny. V těchto prostorách kdysi ordinace již sídlila. Vybavení zajistí Karlovarská krajská nemocnice. Celý proces by měl začít v lednu 2023 a ve zkušebním procesu by měla ordinace běžet jeden a následně dva dny v týdnu.

Téma kvalitní zdravotní péče je pro hnutí VOK jedním z prioritních bodů. Prostřednictvím práce kvalifikovaných členů ve zdravotním výboru a sportovní komisi se daří realizovat praktické kroky vedoucí ke zlepšení zdravotní péče v našem městě i kraji. Za hnutí VOK jsou těmito členy Jakub Novotný, David Soukup a Jitka Pokorná. Získání sportovního lékaře není jediným úspěšným počinem na tomto poli. Díky systematické práci komisí a výborů se daří vytvářet co nejlepší podmínky pro vznik a provoz ordinací všeobecných praktických lékařů, praktických lékařů pro děti a dorost/pediatrie, zubních lékařů a gynekologů v Karlovarském kraji, naposledy např. v Nové Roli.“

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další