O čem mluvíme

Dostavba Císařských lázní a další témata aneb co se dělo v krajském zastupitelstvu

V první řadě neprošla změna programu jednání zastupitelstva, ve které byl předložen návrh na odvolání radního pro školství Mgr. Jindřicha Čermáka. Někteří zastupitelé nejsou spokojeni s prací radního, mimo jiné i v souvislosti se zprávou o uzavření plaveckého bazénu na pedagogické škole. K uzavření zatím nedošlo a hledají se způsoby, jak bazén udržet v provozuschopném stavu. Dle názorů zastupitelů pan radní odbor školství nezvládá a nedochází k rozvoji odboru.

Hlavním a velkým tématem jednání krajského zastupitelstva bylo řešení financování dostavby Císařských lázní.  Vysoké náklady na dostavbu se bohužel nedaří snížit o tzv. více prostředky od státu. Dotace od státu je 400 mil. Kč a zatím vypadá, že je tato částka konečná. Celkové náklady vyšplhaly z 830 mil. Kč na 1.500 mil. Kč.

Dále Institutu lázeňství a balneologie byla schválena individuální žádost na 8 mil. Kč. Institut se zabývá například výzkumem akutních i dlouhodobých účinků lázeňské léčby na lidský organismus.

A nakonec byli zastupitelé informováni o rozpočtové změně, navýšení částky na financování provozu lékařských pohotovostních služeb v Karlovarském kraji.

Novinky z jednání zastupitelstva Karlovarského kraje přinesl Jan Picka, člen předsednictva hnutí VOK, místostarosta města Sokolov a krajský zastupitel

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další