O čem mluvíme

Novinky z Komise rozvoje venkova a zemědělství

Na posledním zasedání Komise rozvoje venkova a zemědělství byl prezentován Svazek obcí Bystřice. Jedná se o svazek šesti krušnohorských měst a obcí a patří mezi ně Hroznětín, Merklín, Pernink, Abertamy, Horní Blatná a Potůčky. Manažerka svazku, paní Lucie Zajíček Michálková, představila komisi několik významných projektů realizovaných Svazkem obcí Bystřice. Jedním z projektů je výstavba cyklostezky Aue – Karlovy Vary v rámci projektu Karlova stezka. V našem regionu byla již vystavěna cyklostezka Pernink – Abertamy a Pernink – Horní Blatná a zprovozněn webový portál https://www.karlsroute.eu/cz/home/?author=1

Dále se komise zabývala důležitým bodem, a to návrhem rozdělení dotačních prostředků v programu Senior Expres. Komise doporučila odsouhlasit rozdělení alokované částky pro tři obce dle podmínek programu od té nejmenší obce.

„Na základě mého podnětu doporučila komise Radě a Zastupitelstvu Karlovarského kraje navýšit alokaci finančních prostředků programu, tak aby mohli být uspokojeni i další žadatelé v pořadí," dodává Martin Maleček.

Komise byla také informována o vyhlášení soutěže Vesnice roku 2023. V Karlovarském kraji se přihlásilo celkem 12 obcí. V současné době bude zahájeno hodnocení přihlášených obcí krajskou hodnotící komisí. Následně bude vyhlášeno ocenění obcí v krajském kole a vítěz postoupí do kola celostátního.

Informace poskytl Martin Maleček, starosta města Hroznětín, člen Komise rozvoje venkova a zemědělství a člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK)

Martin Maleček

  • v minulosti působil na vedoucích pozicích v průmyslových i potravinářských provozech
  • od r. 2006 místostarosta města Hroznětína
  • od r. 2010 starosta města Hroznětín
  • dobrovolný hasič
  • člen Komise rozvoje venkova a zemědělství Rady Karlovarského kraje
  • kandidát do senátních voleb 2022 za Karlovarský kraj (obsadil bronzovou příčku a o pouhých 331 hlasů nepostoupil do 2. kola senátních voleb)
  • člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK)

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další