O čem mluvíme

Prezident by měl národ spojovat

Blíží se volba nového prezidenta. Pro připomenutí, volí se dvoukolově. První kolo v termínu 13. a 14. ledna a druhé kolo v termínu 27. a 28. ledna. My za VOK věříme, že se podaří zvolit dobrý prezident. Když půjdeme dále, tak doufáme i v to, že to bude lepší prezident, než ten současný. K tomu máme výhrady. Předně by měl prezident náš národ spojovat, měl by být symbolem morálky a morálních zásad, prezentovat lidem řešení v dnešní nelehké době. A toto bohužel současný prezident nedělal nebo nechtěl dělat.

K tomu, abychom společně vybrali dobrého prezidenta, je předně nutné přijít k volbám. To je zásadní! Jak už to bývá, probíhající kampaň je spíše o tom, kdo co zkazil, kdo má jaký škraloup a kde se kde a s kým zapletl. Prostor pro prezentaci pozitivních vlastností se tím zmenšuje a stejně tak není díky tomu prostor pro zásadnější témata a prezentaci podstatných a řekli bychom i důležitějších názorů kandidátů.

Přesto se domníváme, že jsou mezi kandidáty kvalitní osobnosti. Za hnutí víme, koho si určitě nepřejeme a koho nechceme podporovat. Jsou to kandidáti spojení s extremistickými hnutími, je to určitě i pan Andrej Babiš. Tito kandidáti dle našeho názoru z řady důvodů nesplňují výše zmíněné vlastnosti a schopnosti. Nechceme se však vymezovat pouze negativně a chceme vidět i ty potenciálně dobré kandidáty. Vidíme jich vícero, určitě neplatí, že není z čeho vybírat.

Po interní diskusi jsme se v rámci našeho hnutí shodli na tom podpořit, resp. doporučit paní Nerudovou. Tak třeba to v rozhodování pomůže a hlavně přijďte k volbám a využijte tak svého práva.

Michal Soukup za hnutí Volba pro kraj

 

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další