O čem mluvíme

Příběh vzniku našeho hnutí aneb slavíme již 10 let existence

Michal Soukup, zakladatel hnutí Volba pro kraj

"Nespokojenost s politikou velkých a celorepublikově působících politických stran mě před deseti lety přiměla založit hnutí s názvem Volba pro kraj (VOK). Mým cílem bylo sdružit pracovité a odborně zdatné regionální politiky, kteří mají silný morální kredit a chtějí se podílet na rozvoji Karlovarského kraje.

Většina našich členů, sympatizantů a podporovatelů pracuje každý den pro rozvoj některé z obcí a měst našeho kraje. Máme ve svém středu velmi zkušené a úspěšné starosty, místostarosty a radní.

Našimi členy jsou odborníci na ekonomiku, sociální oblast, zdravotnictví, ekologii, dopravu a další obory, na kterých život a rozvoj Karlovarského kraje závisí. Máme mezi sebou rovněž členy z řad dobrovolných hasičů, učitelů nebo pěstounů.

Myslím, že tím nejcennějším, co hnutí Volba pro kraj má, je dokonalá znalost problematiky samosprávních celků, jako jsou právě obce a města.

Volba pro kraj kandidáti do Krajského zastupitelstva 2024

Práce našich lidí je v obcích a městech vidět, což vnímám jako velký předpoklad pro jejich úspěšné působení v řídících strukturách kraje. Pokud totiž zvládáme úspěšně řídit obecní a městské úřady, dokážeme stejně úspěšně pracovat na krajském úřadě. Navíc naše hnutí působí již deset let, což je známka stability a důvěryhodnosti.

Věřím, že právě relativně dlouhá historie hnutí a skutečnost, že žádný z jeho členů nebyl a není zapleten do korupční ani jiné kauzy, dává obyvatelům kraje signál, že v krajských volbách existuje možnost výběru kvalitního a silného regionálního politického subjektu.

Každému musí být jasné, že nejsme žádná účelově sestavená partička s kalkulem možného úspěchu v jedněch volbách. Nemáme ve svém středu ani žádné takzvané politické turisty, kteří v každých volbách kandidují jinde jen pro větší šanci na úspěch.

Máme jasnou vizi a jasný cíl, na kterém dlouhodobě pracujeme. Karlovarský kraj je naším domovem. Je domovem našich rodin a dětí a to je další důležitý důkaz toho, že to s krajem myslíme vážně a zodpovědně. Doma se totiž všichni chceme cítit dobře a bezpečně."

Ing. Michal Soukup

 • zakladatel a předseda hnutí Volba pro kraj (VOK)
 • absolvent Fakulty stavební ČVUT
 • v praxi technik
 • 1990 - 1992 rada města Karlovy Vary
 • 1992 - 1996 náměstek Ministerstva pro správu národního majetku a privatizaci ČR

O hnutí Volba pro kraj (VOK)

 • založeno v r. 2014 jako regionální politické uskupení v Karlovarském kraji
 • zakladatelem Ing. Michal Soukup, karlovarský patriot, který vede hnutí po celou dobu
 • důvodem založení bylo rozčarování z vývoje politické situace v regionu
 • hnutí se širokou členskou základnou
 • v r. 2023 působí v hnutí Volba pro kraj:
 • 1 krajský zastupitel, 75 obecních zastupitelů, 8 starostů, 5 místostarostů, 15 zástupců v komisích a výborech kraje
 • více na vokk.cz

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další