O čem mluvíme

Výsledky evropských voleb ukázaly, že máme šanci uspět

Pokud se podíváme na výsledky nedávných voleb do Evropského parlamentu, zjistíme, že čeští voliči opět začali hledat alternativu k současným vládním stranám. Jejich nespokojenost s vládní politikou je již nějakou dobu ve společnosti citelná a viditelná. O tom ostatně vypovídá i vítězství opozice ve všech krajích a také úspěch uskupení, které je na politické scéně relativně krátkou dobu, ale umí pojmenovat problémy a lidé řeči jeho lídrů rozumí.

„Ve volbách do Evropského parlamentu jsme neměli své kandidáty, neboť se považujeme za čistě regionální hnutí působící prioritně v Karlovarském kraji. Nicméně výsledky jsme bedlivě sledovali. Ukázalo se, že se lidé nebojí dát hlas i nevládním politickým uskupením, které se zajímají o běžný život občanů a to nás vede k mírnému optimismu,“ říká lídr kandidátky hnutí VOK – Volba pro kraj do krajských voleb a dlouholetý starosta Hroznětína Martin Maleček.

Ten se totiž domnívá, že voliči se detailněji zajímali o volební programy a názory jednotlivých politiků v souvislosti s tolik diskutovaným Green Dealem, migračním paktem a dalšími tématy, která se bezprostředně dotkají jejich života a budoucnosti.

„Optimismus čerpáme právě z tohoto faktu, neboť obyvatelům Karlovarského kraje nabízíme program zaměřený na řešení problémů našeho regionu, což by je mohlo a mělo oslovit. Lidé kandidující za hnutí Volba pro kraj jsou navíc odborníky ve svých oborech a nejsou spojeni s žádnými korupčními a dalšími kauzami, které šetří nebo šetřila policie,“ doplňuje dvojka na kandidátce hnutí Volba pro kraj a chebská radní pro školství Štěpánka Černá.

Hnutí Volba pro kraj je dobrou alternativou i podle starosty Rotavy a třetího v pořadí na krajské kandidátce, Michala Červenky. Ten poukazuje na to, že hnutí nabízí voličům osobnosti, které znají ze svých obcí a měst a obrazně řečeno mohou každý den sledovat jejich práci.

„Hájíme zájmy lidí žijících v tomto regionu. Nemusíme se s nikým účelově spojovat do předvolebních koalic nebo poslouchat pražské šéfy stranických centrál, kteří v Karlovarském kraji mnohdy dlouhou dobu nebyli a kraj neznají. Víme, co obyvatele Karlovarského kraje pálí a co je potřeba řešit a změnit,“ dodává Michal Červenka, jehož slova potvrzuje i kandidát na senátora, místostarosta Sokolova a krajský zastupitel Jan Picka.

„Lidé v hnutí Volba pro kraj každý den pracují pro region. Snaží se totiž zlepšit životy lidí v obcích a městech a tím pomáhají zlepšit život v celém našem regionu. Věřím, že si voliči tuto naši vzájemnou blízkost uvědomí a svým hlasem podpoří náš program a naše kandidáty,“ dodává Jan Picka.

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další