O čem mluvíme

Karlovarský kraj jako prestižní adresa, to je cíl hnutí Volba pro kraj

Starostové, místostarostové, ředitelé škol, lékaři, špičkoví manažeři, sportovci, pěstouni a třeba i aktivní senioři. To jsou lidé z politického hnutí Volba pro kraj (VOK), kteří se budou v podzimních krajských volbách ucházet o hlasy voličů v Karlovarském kraji. Nabízí jim komplexní program pro rozvoj regionu, který by se měl v nadcházejících letech stát vyhledávaným místem pro spokojený a plnohodnotný život.

„Udělali jsme důkladnou analýzu potřeb našeho Karlovarského kraje. Všichni lidé na naší kandidátce se nějakým způsobem aktivně podílejí na veřejném životě v regionu. Jsme v každodenním kontaktu s obyvateli kraje, známe jejich problémy a umíme je na obecní úrovni rychle vyřešit. Proto chceme naše zkušenosti, znalosti a aktivní přístup uplatnit i na krajské úrovni, kde je podle našeho názoru třeba hodně věcí změnit a řešit rychleji a aktivněji,“ říká lídr kandidátky hnutí Volba pro kraj Martin Maleček, který je již čtrnáct let starostou Hroznětína.

Hnutí VOK představilo komplexní volební program, ve kterém zcela jasně popisuje své priority a cíle pro nadcházející čtyři roky. Vzhledem k detailním zkušenostem a znalostem obecní, regionální a krajské problematiky se jedná o reálný scénář směřující ke zlepšení životních podmínek na západě Čech a přilákání nejen nových investorů, ale i trvale žijících a spokojených obyvatel.

„V programu se věnujeme všem věkovým skupinám obyvatelstva. Velká pozornost je upřena na zlepšení zdravotní péče, kvalitnější školství i otázkám plnohodnotného života seniorů. Důležité téma je bezpečnost v obcích a městech, dokončení stavby dálnice D6 nebo zahlazování těžby hnědého uhlí na Sokolovsku. Věnujeme se rovněž podpoře a rozvoji podnikatelských aktivit, ekologickým otázkám a nezapomněli jsme ani na propagaci kraje, lázeňství a Krušných hor,“ doplňuje dvojka na kandidátce VOKu a ředitelka chebské základní školy Štěpánka Černá.

Volební program hnutí Volba pro kraj je postavený na reálných základech a neobsahuje plané a nesplnitelné fráze ani vymyšlené cíle. Podle slov starosty Rotavy Michala Červenky, který je na kandidátce VOKu na třetím místě, program připravovalo několik pracovních skupin složených z odborníků na jednotlivá témata.

„Nejsme žádnými nováčky v politickém životě. Většina z našich kandidátů do krajského zastupitelstva má mnohaleté zkušenosti z regionální politiky a silný mandát voličů ve své obci nebo městě,“ dodává Michal Červenka.

To potvrzuje i místostarosta Sokolova a krajský zastupitel Jan Picka, který věří, že volební program hnutí Volba pro kraj voliče zaujme.

„Karlovarský kraj jako prestižní adresa pro spokojený život je naším společným cílem. Cítíme se býti patrioty našeho regionu a zcela jednoznačně říkáme, že se v následujícím období chceme podílet na vedení Karlovarského kraje. Lidé nás znají a znají naši práci. I proto věříme v širokou podporu a důvěru,“ uzavírá Jan Picka.

O hnutí Volba pro kraj (VOK)

  • založeno v r. 2015 jako regionální politické uskupení v Karlovarském kraji
  • zakladatelem Ing. Michal Soukup, karlovarský patriot, který vede hnutí po celou dobu
  • důvodem založení bylo rozčarování z vývoje politické situace v regionu
  • hnutí se širokou členskou základnou
  • v r. 2023 působí v hnutí Volba pro kraj:
  • 1 krajský zastupitel, 75 obecních zastupitelů, 8 starostů, 5 místostarostů, 15 zástupců v komisích a výborech kraje
  • více na vokk.cz

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Načíst další