Naši lidé

Ikonická Sokolovna Toužim opět otevře dveře rockerům

Sokolovna Toužim patřila kdysi k jednomu z nejvýznamnějších kulturních stánků na západě Čech. Její provozovatel, majitel hudební agentury Vlny a promotér Vladimír Suchan tam zval ty nejlepší kapely z Česka i Slovenska a jeho podnik se těšil velké popularitě. Své aktivity pak ale promotér nasměroval do Nejdku, Karlových Varů, Lokte a dalších míst nejen v Karlovarském kraji.

„Můj odchod z Toužimi nebyl úplně dobrovolný, ale to již odnesl čas. Jisté ale je, že se tam během nadcházejícího víkendu vracím. Uplyne totiž třiatřicet let od prvního koncertu, který jsem tam pořádal, a to je důvod k oslavě. Třiatřicátiny, tedy Kristova léta, shodou okolností letos slaví i slovenská kapela Horkýže Slíže a tak jsem je pozval jako hlavní kapelu,“ vysvětluje promotér s tím, že koncert se koná v pátek 23. února 2024 od 19 hodin a jako předskokan vystoupí kapela Vypitý Lahváče.

Při svém vzpomínání na začátky promotérské práce popisuje zejména obavy z možných finančních problémů. Uspořádat koncert totiž není levná záležitost a nikdy není jistota, že přijde dostatek hudebních nadšenců.

„Byly chvíle, kdy to bylo opravdu těžké a kdy mi takříkajíc nebylo do zpěvu. Vždy jsem se ale snažil udělat vše pro dobrou propagaci a věřil jsem, že lidi přijdou. Byl to trochu život jako na houpačce. Někdy přišel plný sál a bylo vyděláno. Jindy zase přišlo fanoušků tak málo, že jsem byl zklamaný a ve velké ztrátě. Musel jsem proto daleko více pracovat, hledat partnery, sponzory a daleko více přemýšlet o programu,“ vzpomíná na první roky podnikání Vladimír Suchan, který těžké chvíle ustál zejména s pomocí rodiny a kamarádů.

Důležité podle něj bylo neztratit důvěru jak u muzikantů, tak hlavně u jejich manažerů. Když se mu však podařilo získat do pronájmu Kulturní dům v Nejdku, koncerty mohl pořádat také v Lidovém domě ve Staré Roli a v létě se otevřel přírodní amfiteátr v Lokti, bylo téměř vyhráno.

„V tento moment jsem si získal větší respekt a zejména loketský amfiteátr byl pro mnoho kapel lákadlem. Hodně muzikantů si chtělo zahrát na tomto jedinečném místě pod loketským hradem. Z ohlasů kapel jsem začínal tušit, že bych mohl do amfiteátru pozvat i nějakou skupinu ze zahraničí,“ popisuje další posun Vladimír Suchan, který v Lokti hostil například legendární Jethro Tull, Nazareth, The Offspring, Blackmoreś Night, Omegu nebo Sagu. V Karlových Varech pak pořádal koncert německých Scorpions nebo anglických Whitesnake.

V dnešní době se již agentura Vlny nespecializuje pouze na rockové kapely a zdaleka nepůsobí jen jako promotér koncertů. Činnost se podstatně rozrostla a její služby využívají obce i města pořádající různé slavnosti a kulturní pořady, pomáhá s pořádáním plesů a velmi ušlechtilým krokem je charitativní projekt „Pomáhej na hudebních vlnách“ určený na pomoc postiženým dětem z Karlovarského kraje.

„Jsem patriot a dobře vím, že lidé s handicapem to nemají vůbec jednoduché. I proto jsme se rozhodli pomáhat handicapovaným a jsem rád, že do našeho projektu vtahujeme stále více lidí a daří se nám získávat stále více peněz na pomoc,“ dodává majitel agentury Vlny s tím, že „Pomáhat na hudebních vlnách“ budou moci i lidé při zmiňovaném sobotním koncertu v ikonické Sokolovně Toužim.

Foto: Daniela Sládková

Sociální média

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
V úterý 4. dubna proběhlo v Hroznětíně jednání členů ORP (obce s rozšířenou působností Ostrov), jehož předsedou je Martin Maleček, starosta města Hroznětín, člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK), lídr a kandidát do krajských voleb 2024.

Hlavním tématem setkání byly informace k blížící se kampani do krajských a senátních voleb. Kandidátem do senátních voleb za Sokolovsko je Jan Picka, místostarosta města Sokolov a člen předsednictva našeho hnutí. 

 #krajskeasenatnivolby2024 #hnutivolbaprokraj #voltetyktereznate

V úterý 4. dubna proběhlo v Hroznětíně jednání členů ORP (obce s rozšířenou působností Ostrov), jehož předsedou je Martin Maleček, starosta města Hroznětín, člen předsednictva hnutí Volba pro kraj (VOK), lídr a kandidát do krajských voleb 2024.

Hlavním tématem setkání byly informace k blížící se kampani do krajských a senátních voleb. Kandidátem do senátních voleb za Sokolovsko je Jan Picka, místostarosta města Sokolov a člen předsednictva našeho hnutí.

#krajskeasenatnivolby2024 #hnutivolbaprokraj #voltetyktereznate
... See MoreSee Less

Včera, tedy 5. dubna, uplynulo třicet let od smrti Kurta Cobaina. Zpěváka skupiny Nirvana. Tedy nadčasové skupiny, která mnohým z nás zpestřovala rannou éru budování kapitalismu. Vzpomínáme. ... See MoreSee Less

1 CommentComment on Facebook

*mnohým

Velikonoční sobota 30. 3. 2024 se v Březové u Sokolova nesla ve sportovním duchu. Konal se zde 1. ročník Velké ceny CAOKK - SHODOKAN CUP - O POHÁR STAROSTY MĚSTA BŘEZOVÁ, Jaroslava Bělíčka (člen hnutí Volba pro kraj). Město Březová bylo rovněž hlavním partnerem této sportovní události.

Pohár starosty města nemohl zahájit nikdo jiný, než právě starosta města Jaroslav Bělíček. Pozvání přijal další člen hnutí Volba pro kraj, Jan Picka, místostarosta města Sokolov. Organizátoři akce, které se zúčastnilo téměř 130 závodníků z 12 sportovních oddílů karate, k akci dodávají: "Jsme potěšeni, že jsme mohli nastartovat novou tradici nového kvalitního turnaje v Karlovarském kraji."

#hnutivolbaprokraj #volbaprokraj #voltetyktereznate #brezovausokolova
... See MoreSee Less

2 CommentsComment on Facebook

Jedná se o prezentaci sportovní akce nebo politického hnutí? 🤔😁

Staročeské medové jidášky pekla naše Štěpánka Černá na tradičním Velikonočním jarmarku v Chebu. Oblíbená akce spojená s příchodem Velikonoc bývá věnována tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. V průběhu dne byl pro všechny připraven bohatý doprovodný program, v němž nechyběla vystoupení dětských souborů. Kdo by si chtěl doma upéct Staročeské medové jidášky, najde recept v našem videu. Krásné Velikonoce i Vám, krajánci🐣 ... See MoreSee Less

2 CommentsComment on Facebook

Děkuji Recept jsem vyzkoušela.super

👍👍👍

3 weeks ago

... See MoreSee Less

Načíst další