11. září 2023 schválilo zastupitelstvo Karlovarského kraje zakládací listinu a statut Nadačního fondu Karlovarského kraje a vložení peněžního vkladu ve výši 500.000 Kč.
Nadační fond se zakládá za účelem poskytování finanční a věcné pomoci fyzickým a právnickým osobám na území Karlovarského kraje k řešení konkrétních potřeb. Jsou jimi například tíživé sociální situace, poskytování sociálních a zdravotních potřeb, na které nedostačuje jiná dostupná pomoc.
Nadační fond Karlovarského kraje bude založen k naplňování humánních a všeobecně prospěšných cílů a podobně jako další kraje a obce bude fond využíván k prospěchu občanů kraje.
Programem Nadačního fondu Karlovarského kraje bude v první řadě podpora zabydlování. Potřeba podpořit bydlení není jen otázka Karlovarského kraje, ale celorepubliková. Radní pro oblast sociálních věci Robert Pisár komentuje první úkoly nadačního fondu:
„V našem kraji chceme cílit na rodiny a matky s dětmi z azylových domů a do konce roku 2024 bychom rádi zabydleli celkem 15 rodin v celém Karlovarském kraji. Nadační příspěvky nebo dary mohou být využívány kraji a obcemi i proto, že se často nezapočítávají do rozhodného příjmu pro příspěvek na bydlení nebo jako započitatelný příjem pro doplatek na bydlení.
Dalším programem je podpora pěstounství a podpora života lidí se zdravotním znevýhodněním.
Nadační příspěvky, nebo i půjčky jsou flexibilním nástrojem, který šetří čas a práci kolegů z krajského úřadu. Tato pomoc občanům umí být mnohem operativnější, než je složitý proces zpracování, předkládání a schvalování materiálů v rámci zákonem předepsaného procesu na kraji. Na přípravě nadačního fondu a jeho prvního nadačního programu se podílí PhDr. Smoleja a kolegové z Odboru sociálních věcí.“
Založení Nadačního fondu Karlovarského kraje bylo podpořeno krajským zastupitelem, Janem Pickou (za hnutí Volba pro kraj – VOK) a Komisí pro sociální věci Rady Karlovarského kraje, jejíž členkou je Michaela Valentová nominovaná do komise naším hnutím a současně nezávislá za hnutí Volba pro kraj.
10. ročník akce Běh s čelovkou
Již tuto sobotu 7. 12. 2024 v 18.00 hodin můžete už po desáté vyběhnout s čelovkou. Start je tradičně z Mírového náměstí v Ostrově a na účastníky čeká trasa dlouhá 5,5 km.
Od 15.00 je připraven doprovodný program, jehož součástí bude i osvěta na téma Co je roztroušená skleróza.
A od 20.00 hodin je naplánovaná after party s čelovkou.
Tak doražte a letos podpořte konkrétně pana Petra Heřmana z Karlových Varů, kterému do života vstoupila roztroušená skleróza.
Více se dozvíte zde👇👇👇
www.facebook.com/events/1037737457960338
#hnutivolbaprokraj #behscelovkouostrov ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Ani letos v Chebu nezaháleli, připravili krásnou předvánoční atmosféru a po celý adventní čas je pro vás připraven bohatý vánoční program 🎄⛄️🎭
#volbaprokraj #cheb ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Vánoce má rád snad každý, ale nadšení v očích těch mladších je stejně nejhezčí🫶 ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Kouzelné vánoční Vary nezklamou👌🫶 ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Rotaváci přivítali adventní čas🎄 ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
ZŠ Česká Ves zasáhla letošní povodeň a napáchala velké škody. Žáci ze ZŠ Rotava se rozhodli, že této škole pomohou, a tak vznikla charitativní akce, která se koná 7. 12. 2024 v kostele sv. Petra a Pavla v Rotavě.
Je hezké vidět, že i děti chtějí pomáhat a na akci se pilně připravují. Přijďme je podpořit 🫶🫶 👇
#volbaprokraj #rotava ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Přijďte v pátek nasát předvánoční atmosféru do Hroznětína a dostanete svařák přímo od starosty Martin Maleček 🎄✨👇 ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
Nové učebny v Chebu budou sloužit českým i německým školákům
Téměř devět milionů korun investovalo město Cheb do modernizace a výstavby nových učeben na 6. ZŠ Cheb. Podle ředitelky školy a chebské radní pro školství Štěpánky Černé (hnutí VOK - Volba pro kraj) byly prostory pojmenovány Future Classroom Lab a žákům nabídnou prostředí odpovídající výuce v jednadvacátém století.
„Peníze na realizaci těchto velmi moderních prostor investovalo město Cheb, vybavení IT technikou a nábytkem bude čerpáno z programu Interreg Bavorsko - Česko. Vedle samotné výuky našich žáků se totiž budou používat pro přeshraniční projekty, setkávání a spolupráci s žáky partnerských škol Mittelschule Waldsassen a Grundschule Tröstau,“ vysvětluje ředitelka.
Tři zmíněné školy realizují společný projekt nazvaný „Stavíme most k porozumění“, který je na české straně mimo jiné zaměřen i na výuku nejazykových předmětů v německém jazyce. Projekt potrvá tři roky a pro splnění jeho cílů je vyčleněno dalších pět milionů korun.
„Nové prostory je nyní nutné vybavit nábytkem, IT technikou a zajistit konektivitu. Poté již začnou sloužit k výuce dětí, které se budou vzdělávat v esteticky velmi příjemných a technicky moderně vybavených prostorách odpovídajících trendům současné doby,“ dodal místostarosta Chebu Pavel Pagáč (hnutí VOK – Volba pro kraj).
#hnutivolbaprokraj #skolstvi #cheb ... See MoreSee Less
1 CommentComment on Facebook
První vlaštovka němčiny jako úředního jazyka v ČR. To jsme se dočkali .....
Zdá se, že i v té zimě si výlov všichni užili 👍 ... See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook